لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۹

توصیه نفتالی بنت به رهبران ایران: به جای «وسواس فکری» در مورد اسرائیل به فکر بهبود زندگی مردم خود باشید


نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، در جلسه هفتگی کابینه در محل کار خود؛ اورشلیم، ١٠ مرداد ۱۴۰۰
نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، در جلسه هفتگی کابینه در محل کار خود؛ اورشلیم، ١٠ مرداد ۱۴۰۰

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، پیش از عزیمت به نیویورک برای شرکت در هفتاد‌وششمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت در سخنرانی‌اش «صدای اسرائیلی‌ها خواهد بود.»

به گزارش جروزالم پست، آقای بنت افزود: «این فرصتی برای بازگوکردن داستان ما درباره روحیه ویژه اسرائیل و خدمات ما به جهان است.»

نخست‌وزیر اسرائیل با تاکید بر این که اسرائیل خود را با استانداردهای دیگران، از جمله فلسطینیان و ایران، نمی‌سنجد، گفت: «توصیه من به رهبران آنها این است به فکر مردم خود و بهبود وضعیت زندگی‌شان باشند و وسواس فکری خود نسبت به اسرائیل را متوقف کنند.»

روزنامه تایمز اسرائیل نیز به نقل از یک عضو ارشد هیئت همراه نفتالی بنت گزارش داد وی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به تفصیل درباره برنامه اتمی ایران سخن خواهد گفت.

به گفته وی، حمایت ایران از تروریسم و گروه‌های نیابتی مسلح در منطقه و همچنین دولت ابراهیم رئیسی از دیگر موضوعات مورد اشاره نخست‌وزیر اسرائیل خواهد بود.

آقای بنت یکشنبه در نخستین روز از اقامت سه روزه خود در نیویورک، با وزیران خارجه بحرین و امارات دیدار خواهد کرد. وی اخیرا با عبدالله فتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر، و ملک عبدالله، پادشاه اردن، نیز دیدار کرده است.

XS
SM
MD
LG