لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۴

تایمز اسرائيل: موساد «در دو سال گذشته» به دستگاه اطلاعاتی ترکیه کمک کرده است


 استانبول - آرشیو
 استانبول - آرشیو

تایمز اسرائيل به نقل از «شبکه ۱۲» اسرائيل گزارش داده است که تشکیلات اطلاعاتی موساد در اسرائيل طی دو سال گذشته به مقامات ترکیه کمک کرده است تا ۱۲ توطئه برای انجام حملات تروريستی عليه اسرائيلی‌ها در تركيه را خنثی کنند.

این گزارش که روز شنبه ۲۳ بهمن منتشر شده است، می‌گوید که کانال ۱۲ برای این خبر خود به هیچ منبعی اشاره نکرده اما گفته است که روابط موساد با دستگاه اطلاعاتی «میت» در ترکیه علیرغم تیرگی روابط دیپلماتیک بین دو کشور، تقویت شده است.

این گزارش می‌گوید که عمده توطئه‌های خنثی شده، مرتبط با گروه جهادی «دولت اسلامی» و توطئه‌ها علیه تاجران اسرائيلی و دیگر اسرائیلی‌ها در ترکیه بوده است.

این گزارش چندی پس از آن منتشر می‌شود که رسانه‌های ترکیه، و یک تاجر اسرائیلی مقیم ترکیه، گفتند که نقشه جمهوری اسلامی ایران برای ترور او فاش شده است.

اما گزارش‌های دیگری در ترکیه نیز مدعی شده‌اند که علیه ۱۶ نفر در این کشور به اتهام جاسوسی برای اسرائيل کیفرخواست صادر شده است.

تایمز اسرائيل دو روز قبل نوشت که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، هفته گذشته گفت که اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائيل، قرار است در ماه میلادی مارس به ترکیه سفر کند. اما از سوی اسرائيل هنوز هیچ تاییدی در مورد انجام این سفر گزارش نشده است. مقام ریاست جمهوری در اسرائيل عمدتا سمتی تشریفاتی است.

XS
SM
MD
LG