لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۶

اسرائیل: صنعت گردشگری کشور بار دیگر رونق گرفته است


گردشگران در استراحتگاهی تفریحی در تل‌آویو
گردشگران در استراحتگاهی تفریحی در تل‌آویو

وزارت گردشگری اسرائیل روز دوشنبه اعلام کرد که صنعت گردشگری آن کشور بار دیگر رونق گرفته است، هرچند که هنوز با رکورد روزهای پیش از کرونا فاصله دارد.

بر اساس این گزارش، تعداد گردشگرانی که در ماه ژوئیه امسال از اسرائیل دیدن کرده‌اند به مراتب بالاتر از آمار ثبت شده در دوران کرونا است هرچند که این رقم همچنان ۲۲/۶ درصد کمتر از تعداد گردشگرانی است که در ژوئیه سال ۲۰۱۹ میلادی از این کشور دیدن کردند.

در ماه ژوئیه امسال حدود ۲۵۰ هزار گردشگر از اسرائیل دیدن کردند که در مقایسه با تنها ۴۹ هزار مورد گردشگر سال گذشته رقم قابل توجهی است.

پیش از وقوع همه‌گیری کرونا و در سال ۲۰۱۹ اسرائیل پذیرای حدود ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار بازدیدکننده بود که این گردشگران رقمی بالغ بر ۲۳ میلیارد شِکل، معادل ۷ میلیارد دلار، به اقتصاد این کشور سرازیر کردند.

یوئل رازووزوف، وزیر گردشگری اسرائيل می‌گوید که انتظار دارد روند احیاء صنعت توریسم در ماه اوت جاری و به رغم بروز دیگرباره رویارویی نظامی در باریکه غزه، ادامه یابد.

طی روزهای گذشته در درگیری میان اسرائیل و ستیزه‌گران فلسطینی گروه جهاد اسلامی صدها راکت به سوی اسرائیل شلیک شد. پیش از این نیز صنعت گردشگری اسرائیل در پی درگیریهای درازمدت سال ۲۰۱۴ دچار اختلال شده بود.

وزارت گردشگری اسرائیل برآورد می‌کند که شمار گردشگرانی که در سال میلادی جاری از این کشور دیدن می‌کنند به ۲ و نیم میلیون نفر برسد.

XS
SM
MD
LG