لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۳

وزیر دفاع اسرائیل در دیدار با رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: جامعه جهانی با خطر جمهوری اسلامی مقابله کند


ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده و یوآف گالانت وزیر دفاع اسرائیل
ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده و یوآف گالانت وزیر دفاع اسرائیل

یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، روز جمعه میزبان ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده، برای بحث درباره مسائل منطقه‌ای از جمله لزوم همکاری بین‌المللی با هدف جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح‌های هسته‌ای بود.

سفر از پیش اعلام نشده ژنرال میلی به اسرائیل در آستانه سفر لوید آستین به اسرائیل و مصر و اردن انجام می‌شود.

یوآف گالانت با انتشار عکسی از دیدار خود با مارک میلی نوشته است که دو طرف درباره تهدید جمهوری اسلامی علیه اسرائیل، منطقه، و جهان گفت‌‌و‌گو کردند و «من بر اهمیت همکاری بین‌المللی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کردم.»

سخنگوی مارک میلی نیز در این ارتباط گفت او به چالش‌ها و فرصت‌های پرشماری که اسرائیل و منطقه خاورمیانه با آنها مواجه است، رسیدگی می‌کند.

انتشار خبر یافتن اورانیوم با بقای نزدیک به ۸۴ درصد در تاسیسات فردو در روزهای اخیر، موجب نگرانی فزاینده دولت‌های غربی و اسرائیل شده است.

کشورهای غربی عضو مذاکرات احیای برجام در واکنش به سرکوب اعتراضات ضدحکومتی در پی کشته‌شدن مهسا (ژینا) امینی و همچنین کارشکنی‌های جمهوری اسلامی در مذاکرات، طی ماه‌های اخیر اعلام کرده‌اند احیای برجام فعلا در اولویت برنامه‌های آنها نیست.

اسرائیل که از مخالفان سرسخت برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی است، طی سال‌های اخیر بارها اعلام کرده خود را موظف به تبعیت از هیچ توافق احتمالی میان دولت ایران و کشورهای غربی نمی‌داند و در صورت لزوم و برای دفاع از موجودیت خود، ممکن است یکجانبه علیه جمهوری اسلامی اقدام کند.

XS
SM
MD
LG