لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۹

اسرائیل از حمله به ستیزه‌جویان نفوذی از خاک لبنان خبر داد


دود ناشی از حمله اسرائیل به نزدیکی روستایی در جنوب لبنان. جمعه ۲١ مهر ۱۴۰۲
دود ناشی از حمله اسرائیل به نزدیکی روستایی در جنوب لبنان. جمعه ۲١ مهر ۱۴۰۲

ارتش اسرائیل روز شنبه اعلام کرد ستیزه‌جویانی را که از طریق مرز مشترک با لبنان قصد ورود به خاک این کشور را داشتند، هدف حمله قرار داده است.

ارتش اسرائیل روز جمعه ویدیویی منتشر کرد که گفته حملات به ستیزه‌جویانی را نشان می‌دهد که قصد عبور از خاک لبنان به این کشور را داشتند. مشخص نیست این ستیزه‌جویان متعلق به کدام گروه هستند.

این در حالی است که گروه حزب‌الله روز جمعه اعلام کرد ستیزه‌جویانش چندین راکت به چهار موضع اسرائیل در امتداد مرز شلیک کرده‌اند و اسرائیل از حمله پهپادی به اهداف حزب‌الله خبر داد.

آویخای آدرایی، سخنگوی عرب‌زبان ارتش اسرائیل، با انتشار پستی در رسانه اجتماعی ایکس گفت: «دولت لبنان مسئول هر حمله‌ای است که از خاک لبنان علیه حاکمیت ما انجام می‌شود. هر کسی که تلاش کند با عبور از مرز وارد سرزمین ما شود، کشته خواهد شد.»

روز جمعه، در میانه تبادل آتش ارتش اسرائیل و ستیزه‌جویان حزب‌الله، یک فیلمبردار خبرگزاری رویترز به نام عصام عبدالله در جنوب لبنان کشته شد و شش روزنامه‌نگار دیگر زخمی شدند.

گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد، بلافاصله پس از این حادثه به خبرنگاران گفت کشورش درباره حادثه کشته‌شدن روزنامه‌نگار رویترز تحقیقات انجام خواهد داد.

آقای اردان گفت: «همیشه تلاش می‌کنیم تلفات غیرنظامیان را کاهش دهیم و از آن جلوگیری کنیم. واضح است هرگز نمی‌خواهیم هیچ روزنامه‌نگاری را که در حال انجام کارش است، بزنیم یا بکشیم یا به سوی او تیراندازی کنیم.»

سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد افزود: «اما می‌دانید، در وضعیت جنگی هستیم، و ممکن است اتفاقاتی رخ دهد. نسبت به آن ناراحتیم. متاسفیم. و درباره آن تحقیقات انجام خواهیم داد. در حال حاضر، خیلی زود است بگوییم آنجا چه اتفاقی افتاده است.»

همچنین ریچارد هخت، سخنگوی ارتش اسرائیل، روز شنبه به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «از حادثه مربوط به روزنامه‌نگار رویترز مطلع هستیم و آن را بررسی می‌کنیم.»

XS
SM
MD
LG