لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۶

اسرائیل با افزایش صادرات پهپادی رکورد جدیدی به ثبت رساند


اسرائیل در سال ۲۰۲۲ با صادرات بیش از ۱۲ میلیارد دلار تجهیزات نظامی، رکورد جدیدی به ثبت رساند. این دومین سال پیاپی رکوردشکنی صادرات نظامی این کشور است.

به گزارش المانیتور، وزارت دفاع اسرائیل اعلام کرد که حدود یک چهارم از این قرارداد‌ها در سال ۲۰۲۲ مربوط به هواپیماهای بدون سرنشین بود. این بدان معناست که اسرائیل در سال گذشته بیش از ۳ میلیارد دلار پهپاد صادر کرده است.

بر اساس اطلاعاتی که روز دوشنبه منتشر شد، تعداد کشورهایی که از تجهیزات نظامی اسرائیل در سه‌سال گذشته خریداری کرده‌اند به میزان قابل‌ توجهی افزایش یافته است که بیشتر نشان‌دهنده رشد بخش صادرات «تجهیزات نظامی اسرائیل» است.

اسرائیل فروش هواپیماهای بدون سرنشین به ۵۶ کشور، فروش جنگ‌افزار به ۶۱ کشور و فروش سیستم‌های اطلاعاتی و سایبری را به ۸۳ کشور در سال ۲۰۲۲ تایید کرد که این اطلاعات ابتدا توسط شبکه خبری اسرائیلی هاآرتص منتشر شد.

همچنین تعداد کشورهایی که اسرائیل به آنها «برنامه‌های آموزش نظامی» می‌فروشد نیز رو به افزایش است. بر اساس این اطلاعات، اسرائیل فروش ۱۷ برنامه آموزشی را در سال ۲۰۲۲ تایید کرد که در مقایسه با پنج برنامه در سال ۲۰۲۱ و تنها دو مورد در سال ۲۰۲۰ افزایش چشمگیری یافته است.

همزمان، تجزیه تحلیل آمار و اطلاعات نشان‌دهنده «جهش صادرات» نظامی اسرائیل است.

XS
SM
MD
LG