لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۷

رسانه‌های اسرائيل: هکرهای ظاهرا مرتبط با ایران سعی کردند با پسر نتانیاهو تماس برقرار کنند


آرشیو
آرشیو

نشریه تایمز اسرائيل در گزارشی به نقل از کانال ۱۲ تلویزیون این کشور می‌نویسد، گروهی از هکرهایی که گمان می‌رود ظاهرا با ایران مرتبط هستند با هدف تفرقه‌افکنی در اسرائیل، فعالان حزب لیکود را هدف قرار دادند و سعی کردند از این طریق با یائیر نتانیاهو، پسر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق اسرائيل و رهبر حزب لیکود، تماس بگیرند.

حزب لیکود اکنون حزب اپوزیسیون در اسرائيل است.

طبق این گزارش که تایمز اسرائيل روز جمعه ۱۰ دی منتشر کرد، هکرها با اعضای لیکود تماس گرفتند و به آنها پیشنهاد دادند که برای سازماندهی تظاهرات اعتراضی علیه دولت حاکم، به آنها کمک کنند.

هکرها قول داده بودند که هزینه مالی تظاهرات را تامین و پلاکاردهایی درست کنند و همچنین ایجاد گروه‌های تلگرامی را نیز پیشنهاد دادند.

بر اساس این گزارش، در بخشی از پیام‌های رد و بدل شده با هکرها که در کانال ۱۲ اسرائيل پخش شد، یک هکر اینترنتی که گفته می‌شود مرتبط با ایران است، از یکی از فعالان لیکود می‌خواهد تا اعتراضی علیه دولت ائتلافی اسرائيل ترتیب دهد.

تایمز اسرائیل می‌نویسد هکرها یک طرح نمونه گرافیکی نیز تولید کردند و از یکی از فعالان لیکود خواستند که این نمونه را به پسر نتانیاهو نشان دهد که آن فعال گفت با پسر نتانیاهو ارتباط ندارد.

تایمز اسرائيل می‌نویسد که این تماس‌ها چند هفته ادامه یافت.

کانال ۱۲ اسرائيل می‌گوید که منابع تشکیلات دفاعی اسرائيل در حال تحقیق در این باره هستند.

آبان گذشته نیز سرویس امنیت داخلی اسرائيل، شین بت، اعلام کرد یک مرد اسرائیلی که به عنوان نظافت‌چی در خانه بنی گانتز وزیر دفاع اسرائيل کار می کرد، اوایل ماه جاری میلادی به اتهام ارائه پیشنهاد به ایران برای جاسوسی از آقای گانتز دستگیر شد.

به گزارش تایمز اسرائيل و به نقل از شین بت‌، این مرد که «عمری گورن» نام دارد و ۳۷ ساله است، مدت کوتاهی پس از تماس با یک گروه هکری مرتبط با جمهوری اسلامی ایران و قبل از آن که بتواند آسیبی به امنیت اسرائیل وارد کند، دستگیر شد.

XS
SM
MD
LG