لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۵

مرد فلسطینی مظنون به قتل دو برادر اسرائيلی در حمله نیروهای اسرائيلی کشته شد


نیروهای اسرائيلی - آرشیو
نیروهای اسرائيلی - آرشیو

نیروهای اسرائيلی روز سه شنبه به یک اردوگاه آوارگان در شهر جنین در کرانه باختری یورش بردند. به گزارش رویترز در این یورش دست‌کم ۶ مرد مسلح فلسطینی کشته شدند.

یکی از آنها یک عضو گروه حماس بود که ظن آن می‌رود عامل تیراندازی‌اندازی مرگبار به دو براد اسرائيلی از یک شهرک یهودی نشین در نزدیکی روستای حواره بود.

پیشتر شاهدان گفتند که درگیری پس از آن آغاز شد که ساکنان کمپ آوارگان دیدند سربازان اسرائیلی از یک کامیون مربوط به حمل لوازم منزل در نزدیکی خانه‌ای بر روی یک تپه مشرف به مرکز اردوگاه بیرون می‌آمدند و مردان بلافاصله شروع به تیراندازی کردند.

اوایل روز چهارشنبه، ارتش اسرائیل گفت پرتاب یک راکت از نوار غزه به سمت اسرائیل شناسایی شد که زنگ خطر را به صدا درآورد و اسرائیلی‌ها را به سمت پناهگاه‌های بمباران فرستاد. با این حال، به نظر می‌رسد آن راکت در داخل غزه فرود آمد و نه در خاک اسرائیل.

رتش اسرائیل در بیانیه‌ای گفت نیروهای اسرائیلی خانه‌ای را که مرد مسلح مظنون به همراه دیگر جنگجویان در آن سنگر گرفته بود، محاصره کردند و در جریان درگیری مسلحانه، با موشک‌های دوش‌پرتاب، ساختمان را هدف قرار دادند. وزارت بهداشت فلسطینی‌ها
گفت شش فلسطینی کشته و ۱۶ تن یگر زخمی شدند. به نوشته رویترز یک نفر از نیروهای پلیس اسرائیل مجروح و سه نفر دیگر به طور سطحی زخمی شدند.

بر اساس بیانیه‌‌های حماس و «جهاد اسلامی» همه مردان مسلح کشته شده از اعضای گروه‌های پیکارجوی حماس، جهاد اسلامی و فتح بودند.

در همین حال رسانه‌ها روز چهارشنبه گزارش دادند که نیروهای امنیتی فلسطینی در کرانه باختری، به سمت عزادارانی که در مراسم تشییع جنازه عضو کشته‌شده حماس شرکت داشتند گاز اشک‌آور شلیک کردند.

تایمز اسرائيل می‌گوید آنها علیه تشکیلات خودگردان فلسطینی شعار می‌دادند.

XS
SM
MD
LG