لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۵

پیام نتانیاهو به نشست آیپک: ایران باید از تاریخ درس بگیرد


نتانیاهو در نشست امسال شرکت نکرد. اما پیامی ویدیویی فرستاد.
نتانیاهو در نشست امسال شرکت نکرد. اما پیامی ویدیویی فرستاد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل که امسال برای شرکت در نشست سالیانه آیپک، کمیته روابط عمومی آمریکا-اسرائیل، به واشنگتن سفر نکرد، پیام ویدیویی خود را برای شرکت کنندگان فرستاد.

آقای نتانیاهو در مورد ایران گفت پس از توافق اتمی با ایران، حالا موافقان و مخالفان این توافق باید با همکاری یکدیگر برای جلوگیری از فعالیت های بی ثبات سازی ایران در منطقه همکاری کنند.

نخست وزیر اسرائیل در سخنان خود به آزمایش موشکی اخیر ایران و عبارت عبری نوشته شده روی موشک در مورد نابودی اسرائیل اشاره کرد.

به گفته آقای نتانیاهو " ایران باید از تاریخ درس بگیرد و نباید در این توهم به سر ببرد. اسرائیل از خود با قدرت علیه همه کسانی که کمر به نابودی ما بسته اند، دفاع خواهد کرد."

وی در مورد مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطینی ها هم گفت اسرائیل حاضر است بلافاصله و بدون هیچ پیش شرطی درباره راه حل دو کشوری اسرائیل - فلسطین گفتگو کند، اما محمد عباس، رئیس تشکیلات خود گردان فلسطینی اعلام آمادگی برای این کار نکرد.

نخست وزیر اسرائیل افزود "می دانم که برخی تردیدها درباره دیدگاه من به ایجاد کشور فلسطینی در کنار اسرائیل وجود دارد. بگذارید به صراحت بگویم. من آماده ام مذاکرات صلح با فلسطینی ها را فورا و بدون پیش شرط آغاز کنیم. در هرمکان و زمانی. این یک واقعیت است."

عصر روز دوشنبه سه کاندیدای جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به همراه پل رایان، رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در نشست سالانه کمیته روابط عمومی آمریکا-اسرائيل، موسوم به آيپک سخنرانی کردند.

هر سه کاندیدا در سخنرانی های خود علیه توافق اتمی ایران و سیاست های دولت باراک اوباما در مورد ایران و مذاکرات صلح خاورمیانه صحبت کردند و اورشلیم را پایتخت ابدی اسرائيل خواندند.

در این کنفرانس نزدیک به ۱۸ هزار نفر از طرفداران و اعضای این لابی پرنفوذ حامی اسرائيل شرکت داشتند.

XS
SM
MD
LG