لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۴

سفر وزیر خارجه اسرائيل به بحرین؛ فرمانده ناوگان پنجم آمریکا با الی کوهن دیدار کرد


الی کوهن - آرشیو
الی کوهن - آرشیو

دریاسالار برد کوپر، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی نیروی دریایی ایالات متحده و فرمانده ناوگان پنجم، روز دوشنبه در بحرین میزبان الی کوهن، وزیر امور خارجه اسرائیل، بود. در این دیدار دو طرف در مورد همکاری امنیت دریایی در خاورمیانه گفت‌وگو کردند.

برد کوپر علاوه بر الی کوهن میزبان سفیر ایالات متحده در بحرین، سفیر اسرائیل در بحرین، و شماری دیگر از مقامات بلندپایه بود.

به گزارش دی‌وی‌آی‌دی‌اس، وزیر امور خارجه اسرائیل در این نشست با اشاره به «مواجهه با چالش‌های مشترک» گفت: «همکاری با اسرائیل و مشارکت اسرائیل در امنیت منطقه از نتایج مهم پیمان ابراهیم است.»

پیمان ابراهیم روابط اسرائيل با بحرین و امارات را عادی کرد. این سه کشور فعالیت‌های جمهوری اسلامی در منطقه، از جمله حمله به کشتی‌های تجاری و حمایت از گروه‌های شبه‌نظامی، را تهدید مشترک می‌دانند.

سفر وزیر امور خارجه اسرائيل چند روز پس از دومین سالگرد قرار گرفتن اسرائیل در منطقه تحت مسئولیت فرماندهی مرکزی ایالات متحده، سنتکام، انجام شد.

منطقه عملیاتی ناوگان پنجم ایالات متحده حدود ۲.۵ میلیون مایل مربع مساحت دریایی را پوشش می‌دهد و شامل خلیج فارس، دریای عمان، دریای سرخ، بخش‌هایی از اقیانوس هند، و سه منطقه اصلی تنگه هرمز، کانال سوئز، و تنگه باب المندب می‌شود.

XS
SM
MD
LG