لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۲

اسرائيل به شهروندان خود درباره خطر آدم‌ربایی از سوی جمهوری‌اسلامی هشدار داد


یک مهماندار شرکت هواپیمایی اسرائیلی ال عال - آرشیو
یک مهماندار شرکت هواپیمایی اسرائیلی ال عال - آرشیو

اسرائیل روز پنجشنبه به شهروندان این کشور که به خارج سفر می‌کنند در مورد تهدید آدم ربایی از سوی گروه‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران و حماس هشدار داد.

تعطیلات «روزهای مقدس عالی» یهودیان در ماه سپتامبر آغاز می شود.

تایمز اسرائيل در گزارشی نوشت این هشدارها توسط دفتر مبارزه با تروریسم شورای امنیت ملی اسرائيل صادر شده است.

بر اساس گزارش این نشریه اسرائیلی، این هشدارها نشان می‌دهد که نیروهای جمهوری اسلامی و نیروهای نیابتی آنها به تلاش‌های خود برای تماس با اسرائیلی‌ها در خارج از کشور تحت پوشش تاجر ادامه می‌دهند تا بتوانند آنها را بربایند.

در این رهنمودهای مسافرتی آمده است که یهودیان و اسرائیلی‌ها در کشورهای هم مرز با ایران، یا در آفریقا یا حوزه مدیترانه، با تهدید خاصی از سوی عوامل ایران مواجه هستند.

اواسط تیرماه امسال دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل، در بیانیه‌ای گفت یک گروه شبه‌نظامی شیعه در عراق یک محقق اسرائیلی را که ماه‌ها در عراق ناپدید شده، نگه داشته است.

نام او الیزابت تسورکوف، ۳۶ ساله، دانشجوی دکترا در دانشگاه پرینستون در آمریکا گزارش شده است.

خانواده‌ تسورکوف و افرادی که از پرونده او مطلع هستند می‌گویند گروه کتائب حزب‌الله او را پس از خروج از قهوه‌خانه‌ای در بغداد در اواخر ماه مارس، ربود و بر خلاف میلش نگه داشته است. کتائب حزب‌الله یک گروه شبه‌نظامی عراقی نزدیک به جمهوری اسلامی ایران است. او آخرین بار روز ۱ فروردین مطلبی را در توییتر منتشر کرد.

XS
SM
MD
LG