لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۲

اسرائیل حملات زمینی به غزه را آغاز کرد


حرکت یک تانک ارتش اسرائیل در اطراف مرزهای مشترک آن کشور با غزه – ۲۶ تیر ۱۳۹۳
حرکت یک تانک ارتش اسرائیل در اطراف مرزهای مشترک آن کشور با غزه – ۲۶ تیر ۱۳۹۳

ارتش اسرائیل اواخر روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از گذشت ۱۰ روز از آغاز حملات حماس، عملیات زمینی در نوار غزه را آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارتش اسرائیل در این بیانیه گفته است هدف از حملات زمینی، «وارد آوردن ضربات جدی به حماس» است.

عملیات نیروی زمینی ارتش اسرائیل در حالی آغاز می‌شود که آتش‌بس موقت ۵ ساعته‌ای که سازمان ملل متحد پیشنهاد کرده بود به پایان رسید؛ هر چند برخلاف گزارش‌های منتشر در اوایل روز پنجشنبه مبنی بر پذیرش این پیشنهاد از جانب هر دو طرف، وزیر امور خارجه اسرائیل اعلام کرد کشورش آتش‌بس را نپذیرفته است.

پس از آن درگیری‌های شدیدی بین اسرائیل و حماس درگرفت و به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیروهای فلسطینی بیش از ۵۰ راکت به سوی اسرائیل، از جمله تل‌آویو، پرتاب کردند که موجب وحشت مردم آن مناطق و هجوم آنها به پناهگاه‌ها شد.

بر اساس گزارش‌های نیروهای ارتش اسرائیل نیز با ۸ حمله هوایی پاسخ حملات راکتی حماس را داد. به گفته مسئولان بیمارستانی فلسطینی، دو پسر و یک دختر از یک خانواده، در اثر یکی از آن حملات در شهر غزه، کشته شدند.

آسوشیتدپرس همچنین گزارش داد ازسرگیری خشونت‌ها منعکس کننده موانعی است که بر سر راه تلاش‌های بین‌المللی به سرپرستی مصر، برای متوقف کردن نبرد بین دو طرف اسرائیلی و فلسطینی است.

XS
SM
MD
LG