لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۶

نتانیاهو خواهان تحقیق در باره مرگ جوان فلسطینی شد


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خواهان تحقیقات فوری در باره مرگ جوانی شد که گفته می‌شود فلسطینی بوده و ظاهراً در یک اقدام انتقامجویانه، به تلافی مرگ سه نوجوان اسرائیلی ربوده شد.

بنابر گزارش‌ها به نقل از مقامات محلی، بامداد چهارشنبه چند نفر در یک ناحیه عرب‌نشین اورشلیم یک جوان فلسطینی را به زور سوار خودرویی کردند و با خود بردند. بعدا جسدی در بخش دیگری از شهر پیدا شد، و پلیس سعی دارد بفهمد آیا متعلق به جوان ربوده شده است یا خیر.

نخست وزیر اسرائیل گفته است از پلیس خواسته تحقیق کند که چه کسی در پشت آنچه آن را «قتل شنیع» نامید قرار دارد.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی نیز از نتانیاهو خواسته است مانند کاری که در مورد نوجوانان اسرائیلی انجام داد، این اتفاق را نیز محکوم کند.

پس از پیدا شدن جسد در روز چهارشنبه، صدها فلسطینی با برپا کردن تظاهراتی در اورشلیم شرقی به این اتفاق اعتراض کردند و در جریان درگیری آنها با نیروهای امنیتی که با گلوله‌های لاستیکی درصدد مقابله با آنها برآمدند، اقدام به پرتاب سنگ کردند.

در شهر جنین در کرانه باختری نیز در پی حمله نیروهای اسرائیلی درگیری‌های مختضری در گرفت.

روز سه‌شنبه، هزاران نفر برای خاکسپاری سه نوجوان اسرائیلی در مرکز اسرائیل جمع شدند. آنها نزدیک سه هفته پیش از آن که پیکرهای بی‌جانشان پیدا شود، ناپدید شده بودند.

رهبران اسرائیل گروه حماس را مسئول ربودن و قتل این نوجوانان دانستند و قول دادند آن را مجازات کنند. نیروهای پلیس در جریان عملیات جستجوی آن نوجوانان، صدها عضو حماس را دستگیر کردند.

XS
SM
MD
LG