لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۷

باراک اوباما قتل سه نوجوان اسرائیلی را محکوم کرد


با پیدا شدن اجساد سه نوجوان اسرائیلی که مقامات اسرائیل می گویند حماس آنها را به قتل رسانده، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه ای از همه طرف ها خواست از اقداماتی که ممکن است وضعیت را بیشتر بی ثبات کند، بپرهیزند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفته حماس بهای قتل این سه نوجوان را خواهد داد و شیمون پرز، رئیس جمهوری اسرائیل نیز مجازات عاملان این واقعه را «شدید» توصیف کرد.

باراک اوباما روز دوشنبه در بیانیه خود گفت از جانب مردم آمریکا به خانواده آیال یفره، گیلعاد شائر، و نفتالی فرانکل که تابعیت اسرائیل و آمریکایی داشتند، عمیقا و صمیمانه تسلیت می گوید.

آقای اوباما گفت به عنوان یک پدر نمی تواند درد وصف ناپذیری که خانواده این نوجوانان تجربه می کنند را تصور کند. رئیس جمهوری آمریکا گفت «ایالات متحده در قویترین شکل ممکن این اقدام تروریستی علیه نوجوانان بی گناه را محکوم می کند.»

باراک اوباما در بخش دیگری از بیانیه خود از «حمایت کامل» آمریکا از اسرائیل و مقامات تشکیلات فلسطینی برای پیدا کردن و مجازات عاملان این جنایت سخن گفته است. رئیس جمهوری آمریکا گفت اسرائیل و مقامات تشکیلات فلسطینی را تشویق می کند که در این راستا با هم همکاری کنند.

باراک اوباما گفت در حالی که مردم اسرائیل با این فاجعه بر خورد می کنند، از حمایت و دوستی کامل آمریکا برخوردار خواهند بود.

سه نوجوان اسرائیلی روز ۲۲ خرداد در یک شهرک یهودی نشین در نزدیکی کرانه باختری رود اردن در حال رفتن به کلاس مذهبی بودند. اجساد گیلعاد شائر و نفتالی فرانکل که هر دو ۱۶ ساله بودند و آیال یفره، ۱۹ ساله در مزرعه ای در نزدیکی شهر الخلیل پیدا شد. الخلیل زادگاه و محل سکونت دو عضو حماس است که اسرائیل آنها را ربایندگان سه نوجوان می داند و همچنان در جستجوی آنهاست.

XS
SM
MD
LG