لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۱

اسرائیل حماس را مسئول ربودن نوجوانان اسرائیلی می‌داند


یک سرباز اسرائیلی در شهر هبرون در کرانه باختری - ۲۵ خرداد ۱۳۹۳
یک سرباز اسرائیلی در شهر هبرون در کرانه باختری - ۲۵ خرداد ۱۳۹۳
اسراییل ۸۰ فلسطینی، که شبه نظامیان حماس نیز در میان آنها دیده می شوند، را به ظن دست داشتن در ربودن سه نوجوان اسرائیلی بازداشت کرد.

این سه نوجوان روز پنجشنبه در نزدیکی یک شهرک یهودی‌نشین در کرانه باختری رود اردن ناپدید شدند و دولت اسرائیل شبه نظامیان حماس را متهم به ربودن آنها کرده است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل در این ارتباط گفت «کسانی که نوجوانان ما را ربوده‌اند، افراد حماس هستند. همان حماسی که محمود عباس دولت ائتلافی با آنها تشکیل داده است. این اتفاق، پیامد جدی به دنبال خواهد داشت.»

این در حالی است که هیچ گروهی تاکنون مسئولیت ربودن این نوجوانان را به عهده نگرفته و حماس نیز به اتهام دولت اسرائیل پاسخ نداده است.

در عین حال جستجوی خانه به خانه برای یافتن این سه دانش‌آموز علوم دینی، که دو نفر از آنها ۱۶ ساله و نفر دیگر ۱۹ ساله است، همچنان ادامه دارد. بنابر گزارش‌ها، یکی از آنها گذرنامه آمریکایی دارد.

نفتالی بنت، وزیر اقتصاد اسرائیل نیز با بیان این که کشورش تشکیلات خودگردان فلسطینی را مسئول امنیت و سلامت نوجوانان ربوده شده می داند گفت «ربودن این سه نوجوان نتیجه مستقیم تحریک تشکیلات خودگردان فلسطینی به آدم‌ربایی و قتل اسرائیلی‌هاست. اسراییل تشکیلات خودگردان فلسطینی را مسئول مستقیم امنیت بچه‌های ما می‌داند.»

در حالی که جستجو برای یافتن افراد ربوده شده ادامه دارد، صدها یهودی شامگاه شنبه در کنار دیوار غربی اورشلیم برای سلامتی و آزادی آنها دعا کردند.
XS
SM
MD
LG