لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۵

دیدگاه مقامات اسرائیل درباره اهداف جمهوری اسلامی در سوریه


دنی دانون سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد - آرشیو
دنی دانون سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد - آرشیو

سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد می گوید اطلاعات محرمانه ای در دست است که نشان می دهد ایران قصد تسلط بر سوریه، نابودی اسرائیل، و وحشت افکنی در سراسر جهان آزاد را دارد.

دنی دانون پنجشنبه شب به شورای امنیت سازمان ملل گفت، ایران تمام کشور سوریه را تبدیل به بزرگترین پایگاه نظامی جهان کرده و در حقیقت سعی در بی ثبات کردن همه زمینه ها در سوریه دارد.

آقای دانون اضافه کرد هم اکنون ۸۲ هزار نیروی نظامی در سوریه مستقیماً تحت نظر جمهوری اسلامی فعالیت می کنند، که سه هزار نفر آن از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند.

وی همچنین از توافق بین المللی برجام که در ازای توقف برنامه تسلیحاتی هسته ای باعث لغو تحریم ها بر ایران شده انتقاد کرد و تلویحاً گفت ملل اروپایی با همکاری تجاری با ایران باعث افزایش توان تهاجمی ایران می شوند.

غلامعلی خوشرو سفیر ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به این اظهارات سفیر اسرائیل مدعی شد که ایالات متحده و اسرائیل مسئول عدم ثبات در منطقه هستند.

همزمان نخست وزیر اسرائیل نیز گفت موفق به ایجاد ائتلاف قوی تری با کشورهای عرب برای مقابله با ایران شده است. وی این ائتلاف را یک همکاری فوق العاده خواند که در تاریخ کشورش سابقه نداشته است.

بنیامین نتانیاهو روز پنجشنبه در مجمع اقتصادی داووس گفت، ائتلافی میان اسرائیل و دیگر کشورهای خاورمیانه به وجود آمده که سال ها پیش غیرقابل تصور بود. وی افزود هرگز چیزی شبیه به این در زندگی اش ندیده است.

وی با بیان اینکه، بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای عرب، با اسرائیل درباره توافق اتمی غرب با ایران هم عقیده هستند، افزود، اگر ایران سعی در ساختن بمب اتمی کند، بسیاری از کشورها چنین اجازه ای نخواهند داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG