لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۷

نتانیاهو پیش از سفر به رم: مواضع غرب نسبت به ایران تهاجمی‌تر شود


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل - آرشیو
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل - آرشیو

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل، پس از دیدار و گفت‌و‌گو با لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، گفت که عمیقا قدردان تعهد جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و آستین به امنیت اسرائیل است.

به گزارش تایمز اسرائيل، او این سخنان را بعد از دیدار با آستین و پیش از سفر به رم پایتخت ایتالیا بیان کرد.

نتانیاهو گفت: «اگر کسی در تهران باشد که فکر می‌کند می‌تواند به سمت بمب هسته‌ای حرکت کند، اشتباه می‌کند.»

نتانیاهو گفت که در ماه‌های اخیر شاهد تغییر نگرش آمریکا و غرب به ایران بوده و مواضع آنها نسبت به ایران تهاجمی‌تر شده است.

وی گفت که مواضع تهاجمی آمریکا و غرب نسبت به ایران باید بیشتر از قبل تشدید شود و گفت که این موضوع در مرکز گفتگوهای او در رم و دیگر پایتخت‌های اروپایی خواهد بود.

جامعه اطلاعاتی آمریکا در یک گزارش جدید در مورد تهدیدهای جهانی اعلام کرد که ایران در حال حاضر فعالیت‌های اصلی توسعه تسلیحات هسته‌ای را که برای تولید یک دستگاه هسته‌ای قابل آزمایش لازم است، انجام نمی‌دهد، اما از زمان ترور محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای در نوامبر ۲۰۲۰، ایران به گسترش برنامه هسته‌ای خود سرعت بخشیده است.

پیشتر رسانه‌ها گزارش داده بودند که موساد، سازمان اطلاعاتی اسرائيل، محسن فخری‌زاده را ترور کرد.

جامعه اطلاعاتی آمریکا در گزارش اخیر خود همچنین گفت ایران فعالیت‌های تحقیق و توسعه‌ای را طوری انجام داده است که این کشور را به تولید مواد شکافت‌پذیر مورد نیاز برای تکمیل بمب هسته‌‌ای - اگر تصمیم به ساخت آن بگیرد - نزدیک‌تر می‌کند.

XS
SM
MD
LG