لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۶

وزیر خارجه آلمان در بغداد از شلیک موشک‌ها از سوی ایران به عراق انتقاد کرد


وزیر امور خارجه آلمان، آنالنا بربوک در  بغداد با همتای عراقی خود دیدار کرد.
وزیر امور خارجه آلمان، آنالنا بربوک در  بغداد با همتای عراقی خود دیدار کرد.

آنالنا بربوک وزیر خارجه آلمان در سفری به پایتخت عراق گفت «حملات موشکی» ایران در سراسر مرز عراق غیرقابل قبول است و غیرنظامیان و ثبات منطقه را به خطر می اندازد.

به گزارش رویترز، خانم بربوک که در آستانه ۲۰ سالگی حمله آمریکا و متحدانش به عراق در بغداد سخنرانی می‌کرد، ‌گفت: «رژیم ایران با حملات موشکی خود نه تنها نشان می‌دهد که بی‌پروا و بی‌رحمانه مردم خود را سرکوب می‌کند، بلکه زندگی انسان‌ها و ثبات کل منطقه را برای حفظ قدرت در خطر قرار می‌دهد.»

وزیر خارجه آلمان در کنفرانس خبری با همتای عراقی خود گفت: «این برای کل منطقه غیرقابل قبول و خطرناک است.»

پیشتر، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا هم در عراق حضور یافته بود. آقای آستین عصر سه‌شنبه در اربیل اقلیم کردستان عراق در یک نشست خبری با اشاره به اقدامات جمهوری اسلامی در اقلیم کردستان عراق گفت: «ما حملات مستمر ایران را محکوم می‌کنیم و بغداد و اربیل باید با یکدیگر همکاری کنند.»

پیش از این هم رویترز گزارش داده بود که دیدار لوید آستین از بغداد، برای تاکید بر حمایت آمریکا از دولت عراق در مقابله با نفوذ جمهوری اسلامی ایران است.

سال گذشته میلادی و در جریان اعتراضات خیابانی پس از مرگ مهسا امینی در سراسر ایران، جمهوری اسلامی ایران، به پایگاه‌های گروه‌های کردی در شمال عراق موشک شلیک کرد.

جمهوری اسلامی‌ ایران از شماری از گروه‌های شبه نظامی قدرتمند در عراق حمایت می‌کند.

XS
SM
MD
LG