لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۷

هشدار مجدد اسرائیل به حزب‌الله؛ گالانت: اگر واقعیت ایجاب کند می‌دانیم چگونه بجنگیم


یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل - آرشیو
یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل - آرشیو

حزب‌الله کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد میدانی خود به نام محمد ناصر را در حمله روز چهارشنبه اسرائیل تأیید کرد. این سازمان اعلام کرد که در واکنش به این حمله، صد راکت به سمت اسرائیل شلیک کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، محمد ناصر سومین فرمانده ارشد حزب‌الله است که در درگیری‌های ۹ ماه گذشته کشته شده است.

در پی حملات راکتی به شمال اسرائیل که پس از حمله ۱۵ مهر حماس به جنوب اسرائیل آغاز شد، حزب‌الله صدها نیروی خود را از دست داده است.

یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، در همین روز اعلام کرد: «ما هر روز به شدت به حزب‌الله ضربه می‌زنیم و همچنین برای انجام هر اقدامی که در لبنان نیاز باشد یا برای رسیدن به توافق از موضع قدرت آمادگی کامل داریم.» وی افزود که ترجیح اسرائیل رسیدن به یک ساز و کار است «اما اگر واقعیت ایجاب کند می‌دانیم چگونه بجنگیم.»

ارتش اسرائیل پس از خبر کشته شدن فرمانده حزب الله اظهار نظری نکرد.

در همین حال، هیچ گروهی مسئولیت حمله با چاقو در یک مرکز تجاری در شمال اسرائیل که منجر به کشته شدن یک تن و زخمی شدن یک نفر دیگر در روز چهارشنبه شد را بر عهده نگرفته است. اما گروه فلسطینی جهاد اسلامی در تلگرام این حمله را «عملیاتی قهرمانانه» توصیف کرد. سایت اسرائیلی وای‌نت گزارش داده است که مهاجم از جامعه عرب‌های اسرائیل بوده است.

از سوی دیگر، وزارتخانه‌های دارایی اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطینی روز چهارشنبه اعلام کردند که اسرائیل ۴۳۵ میلیون شکل (۱۱۶ میلیون دلار) از درآمد مالیاتی را به تشکیلات خودگردان فلسطینی واریز کرده است. این اولین انتقال از این نوع از ماه آوریل تاکنون است.

اسرائیل از کالاهایی که از طریق اسرائیل وارد کرانه باختری می‌شود، از جانب تشکیلات خودگردان فلسطینی مالیات می‌گیرد و تحت یک ساز و کار دیرین که بین دو طرف توافق شده است، این درآمد را به رام‌الله منتقل می‌کند.

در این گزارش از برخی مطالب خبرگزاری‌های رویترز و خبرگزاری فرانسه استفاده شده است

XS
SM
MD
LG