لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۳

حمله اسرائيل به شمال و جنوب غزه؛ دست‌کم ۹ نفر کشته شدند


فلسطینی‌ها پس از اینکه ارتش اسرائیل به آنها دستور تخلیه محله‌هایشان را داد، از شرق خان یونس فرار کردند - ۱۲ تیر ۱۴۰۳
فلسطینی‌ها پس از اینکه ارتش اسرائیل به آنها دستور تخلیه محله‌هایشان را داد، از شرق خان یونس فرار کردند - ۱۲ تیر ۱۴۰۳

در حمله اسرائیل دست‌کم ۹ نفر در شهر خان یونس در جنوب غزه کشته شدند. آسوشیتدپرس با اعلام این خبر به نقل از مقامات بهداشتی فلسطینی در روز سه‌شنبه نوشت که کمتر از یک روز قبل اسرائیل به فلسطینی‌ها برای تخلیه بخش‌هایی از شهر پیش از عملیات زمینی احتمالی، دستور داده بود.

ارتش اسرائیل روز دوشنبه به ساکنان چندین شهر و روستا در شرق خان یونس دستور داده بود پیش از ورود دوباره تانک‌ها به منطقه‌ای که ارتش چندین هفته پیش آن را ترک کرده بود، خانه‌های خود را تخلیه کنند.

هزاران فلسطینی خانه‌های خود را در جنوب غزه ترک کرده‌اند و گزارش شده است که این عملیات ممکن است قسمتی از فشار نهایی نظامی گسترده اسرائیل در ۹ ماه جنگ در غزه باشد.

رویترز نیز به نقل از منابع بیمارستانی نوشت که اواخر روز سه‌شنبه، ۱۷ فلسطینی در حمله تانک‌های اسرائيل به خیابانی در یک محله پرجمعیت در شهر غزه در شمال نوار غزه، کشته شدند.

در همین حال سخنگوی سازمان بهداشت جهانی روز سه‌شنبه گفت که بیمارستان اروپایی غزه در خان یونس پس از اینکه ارتش اسرائيل به ساکنان مناطق اطراف دستور تخلیه داد، تقریبا از کارکنان و بیماران خالی شده است.

ارتش اسرائيل روز سه شنبه اعلام کرد که این کشور یک خط برق را به مجتمع اصلی آب شیرین کن نوار غزه که تحت حاکمیت حماس وصل کرده است تا آب آشامیدنی بیشتری را برای ساکنان فلسطینی این منطقه جنگ زده فراهم کند.

در ایران نیز کمال خرازی، مشاور امور خارجی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، تهدید کرد که ممکن است در صورت حمله احتمالی همه جانبه اسرائيل به حزب‌الله، جمهوری اسلامی، ایران را وارد یک جنگ منطقه‌ای کند.

XS
SM
MD
LG