لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۴

ادعای مشارکت حوثی‌های یمن و «مقاومت اسلامی عراق» در حمله به یک «هدف حیاتی» در حیفای اسرائیل


حوثی‌های یمن روز سه‌شنبه ۱۲ تیرماه مدعی شدند که با همراهی گروههای موسوم به «مقاومت اسلامی عراق»، عملیات نظامی مشترکی را انجام داده‌ و به یک «هدف حیاتی» در حیفای اسرائیل حمله کرده‌اند.

به گزارش رویترز، یحیی سریع، سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی در بیانیه‌ای تلویزیونی بدون اشاره به هدف مورد حمله، گفت که این تهاجم نظامی با پرتاب موشک انجام شده است.

گروههای نیابتی مورد حمایت جمهوری اسلامی در ماههای گذشته بارها ادعا کرده‌اند که «حملات دقیقی» به شهرهای حیفا و ایلات اسرائیل انجام داده‌اند اما هیچ شاهد یا مدرکی برای ادعاهای خود ارائه نکرده‌اند.

مقامات و ارتش اسرائیل هم تاکنون این حملات ادعا شده را تایید نکرده‌اند.

حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی از پاییز گذشته شناورهای تجاری در دریای سرخ و خلیج عدن را بارها مورد حمله قرار داده و مدعی شدند این حملات در حمایت از مردم غزه انجام می‌شود.

این نخستین بار است که حوثی‌ها به همکاری با دیگر گروههای شبه‌نظامی جمهوری اسلامی در عراق برای حمله به اسرائیل اعتراف می‌کنند.

جمهوری اسلامی چندی پیش تهدید کرده بود که در صورت آغاز جنگ بین اسرائیل و حزب‌الله لبنان «تمام ظرفیت» گروههای نیابتی خود که آنها را «گروههای مقاومت» می‌خواند را وارد این نبرد خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG