لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۱

جسد نوجوان فلسطینی به خاک سپرده می شود


مادر محمد ابوخضیر تصویر پسرش را در تلفن همراه خود در منزلش واقع در یک منطقه عرب نشین حومه اورشلیم نشان می دهد - ۲ ژوئیه ۲۰۱۴
مادر محمد ابوخضیر تصویر پسرش را در تلفن همراه خود در منزلش واقع در یک منطقه عرب نشین حومه اورشلیم نشان می دهد - ۲ ژوئیه ۲۰۱۴

فلسطینی ها در اورشلیم شرقی آماده خاکسپاری جسد نوجوانی می شوند که گمان می رود به تلافی قتل سه نوجوان اسرائیلی، کشته شده است.

کشف جسد محمد ابوخضیر، ۱۷ ساله، در یک جنگل اورشلیم یک ساعت پس از ربوده شدندش توسط افراد ناشناس سوار بر یک خودرو، در روز چهارشنبه، باعث ناآرامی و درگیری میان فلسطینی ها و نیروهای اسرائیلی شد.

مقامات اسرائیل می گویند در مورد قتل ابوخضیر تحقیق می کنند تا بدانند آیا آن با قتل سه نوجوان اسرائیلی که چند روز قبل تر صورت گرفت ارتباطی دارد یا نه.

اجساد سه نوجوان اسرائیلی که هنگام بازگشت از مدرسه به خانه ربوده شدند، اوایل این هفته به خاک سپرده شد.

ارتش اسرائیل نیروهای خود را نزدیک غزه مستقر کرده و چندین حمله هوایی علیه حماس انجام داده است. اسرائیل حماس را متهم به قتل ۳ نوجوان اسرائیلی کرده است.

پیتر لرنر، سخنگوی ارتش اسرائیل روز پنجشنبه گفت استقرار نیروهای کمکی اقدامی دفاعی بوده و اسرائيل نمی خواهد تنش با حماس را افزایش دهد.

اما بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل تهدید کرد در صورتی که شبه نظامیان حماس در غزه پرتاب راکت به جنوب اسرائیل را متوقف نکنند، نیروهای اسرائیلی «قویا اقدام می کنند.»

اسرائیل می گوید روز پنجشنبه ۴۰ راکت از غزه به جنوب اسرائیل پرتاب شد که برخی از آنها به چند خانه برخورد کرد، اما جراحتی گزارش نشد.

XS
SM
MD
LG