لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۶

ارتش اسرائیل برای طیف گسترده‌ای از عملیات تهاجمی علیه حماس آماده می‌شود


تجهیزات زرهی ارتش اسرائیل در نقاط مرزی با غزه
تجهیزات زرهی ارتش اسرائیل در نقاط مرزی با غزه

ارتش اسرائیل اعلام کرد که با حمایت گسترده لجستیکی و صدها هزار نیروی ذخیره، در حال آماده شدن برای طیف گسترده‌ای از عملیات تهاجمی است. این عملیات می‌تواند شامل حملات ترکیبی و هماهنگ از هوا، دریا و زمین باشد.

این در حالی است که ارتش اسرائیل در روزهای اخیر در جنگ با ستیزه‌جویان حماس در مناطق اطراف نوار غزه بوده است. در بیانیه نیروهای دفاعی اسرائیل آمده است که «سربازان با شجاعت و عزم راسخ، کنترل مناطق و پست‌های نظامی اسرائیل را به دست گرفتند، مجروحان را تخلیه کردند و سلاح های مورد استفاده تروریست ها را ضبط کردند.»

ارتش اسرائیل در این بیانیه از تشکیل «مراکز تدارکاتی پیشرو» خبر داد که به سرعت تجهیزات و ادوات پیشرفته مورد نیاز برای واحدهای رزمی را تامین کنند.

ارتش اسرائیل در بیانیه خود بر افزایش توان عملیاتی با تاکید بر عملیات زمینی چشمگیر و آمادگی برای مرحله بعدی در جنگ تاکید کرده است.

در همین حال، تزاچی هانِگبی، رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل، روز شنبه ۲۲ مهر هدف اسرائیل از جنگ کنونی را خاتمه‌دادن به کنترل سیاسی و نظامی شبه‌نظامیان حماس بر نوار غزه اعلام کرد.

به گزارش تایمز اسرائیل، رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل از ارائه جزئیات درباره گام‌های بعدی اسرائیل برای تعیین آینده نوار غزه خودداری کرد.

این مقام امنیتی اسرائیل با اشاره به بیانیه نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل تاکید کرد که دولت این کشور در نشست اخیر کابینه‌اش طرح «نابودی» حماس را تائید کرده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل نیز در مصاحبه‌ای اختصاصی با بخش فارسی صدای آمریکا تمرکز جنگ کنونی این کشور را «نابودی و از بین بردن توانایی نظامی حماس و زیرساخت‌های نظامی آن‌ها در غزه» اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG