لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۶

اسرائیل یک عضو بلندپایه شاخه نظامی گروه فتح را هدف قرار داد


پس از درگیری های مسلحانه میان نیروهای اسرائیلی و پیکارجویان فلسطینی، رویاروهایی دیگری در نابلس رخ داد - ۱۸مرداد ۱۴۰۱
پس از درگیری های مسلحانه میان نیروهای اسرائیلی و پیکارجویان فلسطینی، رویاروهایی دیگری در نابلس رخ داد - ۱۸مرداد ۱۴۰۱

نیروهای امنیتی اسرائیل در درگیری‌های مسلحانه روز سه‌شنبه در کرانه باختری از هدف قراردادن دو فلسطینی مسلح خبر دادند. کشته شدن این دو را شاهدان و ارتش اسرائیل تأیید کردند.

به نوشته رویترز نظامیان اسرائیلی خانه ابراهیم النابلسی از فرماندهان بلندپایه شاخه نظامی فتح، موسوم به «گردان شهدای الاقصی» را محاصره کردند. ارتش و شاهدان گفتند که از او خواسته شد بود که از خانه خارج شود.

این فرمانده نظامی گردان الاقصی که به همراه شمار دیگری از پیکارجویان که در منزلی مسکونی پناه گرفته و با نیروهای نظامی اسرائيل به تبادل آتش پرداخت سرانجام بر اثر شلیک موشک دوش‌پرتاب به مقاومت خود پایان داد. مقام‌های بهداشت فلسطینی تائید کردند که نابلسی و یک پیکارجوی دیگر در این درگیری کشته شدند.

النابلسی مدت ها در فهرست افراد تحت پیگرد اسرائیل قرار داشت.

آنها گفتند که ۴۰ نفر دیگر نیز در جریان این تبادل آتش زخمی شدند که بسیاری از آنها در یک رویارویی دیگر که پس از درگیری مسلحانه رخ داد، مجروح شدند. گزارشی از تلفات در میان نیروهای اسرائیلی منتشر نشده است.

درگیری‌های مرگبار در شهر نابلس در شمال کرانه باختری، کمتر از دو روز پس از اعلام آتش‌بس گروه فلسطینی «جهاد اسلامی» و اسرائیل رخ داد. این آتش‌بس به درگیری های سه روزه در غزه پایان داد.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده شامگاه یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای از برقراری آتش‌بس میان اسرائیل و شبه‌نظامیان مستقر در غزه استقبال کرد.

از زمان آخرین جنگ دو طرف در یک‌سال و‌ اندی پیش، یائیر لاپید و نفتالی بنت، تلاش کردند که حماس را بیش از پیش، از تحرکات نظامی در امتداد مرز غزه بازدارند.

XS
SM
MD
LG