لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۱

تشدید درگیری‌ها میان اسرائیل و حزب‌الله؛ اسرائیل حملات هوایی سنگینی در جنوب لبنان انجام داد 


در ادامه درگیری‌ها در مرز لبنان و اسرائیل، روز چهارشنبه ارتش اسرائیل حملات هوایی سنگینی را در جنوب لبنان انجام داد و حزب‌الله نیز اعلام کرد که پهپادها و موشک‌هایی را به سمت اهداف اسرائیلی پرتاب کرده است.

حزب‌الله همچنین گفته است که حملات اسرائیل سه جنگجوی فلسطینی از گردان‌های قدس، شاخه مسلح جهاد اسلامی را کشت.

حزب‌الله می‌گوید دست‌کم یکی از جنگجویان خودش نیز کشته شده است.

منابع امنیتی اعلام کردند که حملات اسرائیل در لبنان سه کشته به جای گذاشت.

درگیری‌ها میان حزب‌الله و اسرائیل به موازات جنگ غزه پیش می‌رود و ده‌ها هزار نفر را در هر دو طرف آواره کرده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که ساختارها و زیرساخت‌های نظامی متعلق به حزب‌الله تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران را در سه نقطه در جنوب لبنان هدف قرار داده که شامل بیش از ۲۰ حمله به اهداف حزب‌الله در منطقه رامیه می‌شود.

حزب‌الله می‌گوید حداقل ده حمله توسط این گروه انجام شده است که شلیک‌ پهپادهایی به سمت یک مقر نظامی در شهر مرزی یاعرا و هدف قرار دادن پادگانی در بیرانیت با موشک‌های قدرتمند «بورکان» از جمله این حملات بوده است.

خبرگزاری ملی لبنان از حملات اسرائیل به ۲۸ شهرک و روستا در جنوب لبنان که یکی از پایگاه‌های حزب‌الله است، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دو منبع امنیتی در لبنان گفته‌اند که اسرائیلی‌ها از مهمات قدرتمند استفاده کرده‌اند تا سنگرهای زیرزمینی حزب‌الله را بزنند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که انفجارهای ثانویه‌ای در جریان حمله به منطقه رامیه شناسایی شده است که نشان‌دهنده وجود انبارهای تسلیحاتی در این محل است.

آوارگی حدود ۶۰ هزار نفر از ساکنان شمال اسرائیل، منجر به تشدید فشارها در داخل این کشور برای اقدام نظامی قوی‌تر علیه حزب‌الله شده است.

در سراسر مرز لبنان نیز حدود ۹۰ هزار نفر در اثر حملات اسرائیل آواره شده‌اند.

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، در بازدید از شمال اسرائیل با سربازان صحبت کرد و گفت که مأموریت در لبنان به پایان نرسیده است.

او در پیامی ویدئویی که دفترش منتشر کرد گفت که برای بازگشت ایمن ساکنان مناطق شمالی اسرائیل، نیاز به توافق دیپلماتیک یا راه‌حلی نظامی است و نیروهای مسلح اسرائیل باید آماده باشند.

منابع در لبنان می‌گویند بیش از ۲۵۰ عضو حزب‌الله و ۷۵ غیرنظامی در حملات اسرائیل به لبنان از ماه مهر و آغاز تشدید درگیری‌ها تاکنون کشته شده‌اند.

در اسرائیل نیز ۲۰ نفر شامل سربازان و غیرنظامیان کشته شده‌اند.

XS
SM
MD
LG