لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۰

گسترش دامنه نبرد به جنوب لبنان؛ حزب‌الله از کشته شدن سه عضو خود خبر داد


تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش اسرائیل در ساعات پایانی روز دوشنبه ۱۷ مهر، باعث کشته شدن سه تن از عوامل حزب‌الله شد.

به گزارش سی ان ان،‌ مقامات حزب‌الله لبنان کشته شدن سه تن از اعضای خود در جریان حمله هوایی اسرائیل به جنوب لبنان را تایید و اعلام کردند که در مقابل، «گروه‌های مقاومت اسلامی» با موشک‌های هدایت شونده به سمت اسرائیل شلیک کرده و پادگان پرانیت ارتش اسرائیل و پادگان آویویم را هدف قرار دادند.

خبرگزاری ملی لبنان هم اعلام کرد در پی حمله اسرائیل به جنوب لبنان، چندین خانه و مغازه در این منطقه آسیب دیدند و برخی از ساکنان محلی نیز به سمت شهر صیدا در ۶۰ کیلومتری مرز فرار کردند.

ارتش لبنان هم با اعلام اینکه حومه «الضائره» و «عیتا الشعب» و سایر مناطق مرزی در معرض بمباران هوایی و توپخانه‌ای قرار دارد. از شهروندان خواست از مناطق مجاور مرز دور شوند.

تایمز اسرائیل روز دوشنبه گزارش داد که ارتش اسرائیل در پاسخ به حمله خمپاره‌ای حزب‌الله لبنان به شمال اسرائیل، مواضع این گروه را هدف قرار داده و سه نفر از آنها را کشته است.

براساس این گزارش،‌ حمله خمپاره‌ای حزب‌الله خسارتی در پی نداشت اما نیروهای اسرائیلی پس از درگیری با افراد مسلحی که از لبنان به اسرائیل نفوذ کرده بودند، سه نفر از آنها را کشتند.

XS
SM
MD
LG