لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۴

۲۲۰ غیرنظامی تاکنون در حملات ائتلاف مورد حمایت آمریکا در عراق و سوریه کشته شدند


ارتش آمریکا اعلام کرد از ماه نوامبر سال گذشته تا ژانویه سال جاری، ۲۱ غیرنظامی در اثر ۹ حمله هوایی مجزا از سوی ائتلاف مورد حمایت آمریکا که مواضع داعش در سوریه و عراق را هدف قرار داده بودند کشته شده اند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، ارتش آمریکا روز شنبه ۱۴ اسفند ماه اعلام کرد، با توجه به آمار کشته شدگانی که پیشتر منتشر کرده، تعداد کل غیرنظامیانی که از سال ۲۰۱۴ تا کنون و در نتیجه حملات ائتلاف مورد حمایت آمریکا در مبارزه با داعش در عراق و سوریه کشته شده اند به ۲۲۰ نفر رسید.

بیانیه منتشر شده از سوی ارتش آمریکا می گوید «با اینکه این ائتلاف در حمله به مواضع نظامی دشمن دقت بسیاری بخرج می دهد تا ریسک کشته شدن غیرنظامیان را به حداقل برساند، اما در برخی موارد این تلفات انسانی اجتناب‌ناپذیر هستند.»

اما بنا به خبرگزاری رویترز، آمارهای منتشر شده از سوی ارتش، بسیار پایین تر از آمار منتشر شده از سوی نهادهای ناظر است.

بنا به آمار منتشر شده از سوی گروه ناظر Airwars، تعداد غیرنظامیان کشته شده در اثر حملات ائتلاف مورد حمایت آمریکا، از زمان آغاز این عملیات در سال ۲۰۱۴ تا کنون دست‌کم ۲۴۶۳ نفر بوده است.

بنا به اطلاعات بدست آماده از ارتش آمریکا، از زمان آغاز حملات علیه مواضع داعش، ائتلاف مورد حمایت آمریکا تا کنون ۱۸۶۶۶ حمله در عراق و سوریه انجام داده است. بنا به این آمار، میانگین هزینه روزانه این عملیات ها ۱۲.۷ میلیون دلار بوده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG