لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۵

فرمانده عراقی: رهبران داعش از موصل فرار می کنند


شبکه خبری سی.ان.ان می گوید که فرمانده پلیس فدرال عراق گفته است شبه نظامیان داعش در غرب موصل به دنبال آن هستند که از آخرین سنگرهای باقیمانده این گروه در کشور عراق فرار کنند.

راعد شاکر جودت فرمانده ارتش عراق می گوید که شبه نظامیان داعش به شدت از یکدیگر جدا افتاده و ارتباطشان قطع شده و رهبران گروه کنترل نظامی را رها کرده و می روند.

سی.ان.ان به نقل از این فرمانده گفت: «واحدهای اطلاعاتی عملیاتی ما می گویند که این گروه تروریستی در حال فروپاشی است و رهبری آن از موصل خارج می شود.»

او گفت نیروهایش تمامی محله های موصل را به دنبال نیروهای داعش جست و جو کردند و نیروهای دولتی مواضع باقیمانده تروریست ها در غرب موصل را هدف قرار دادند.

پیشتر ارتش و نیروهای دولتی عراق یک گردهمایی داعش در شهر تل عفر در نزدیکی غرب موصل را هدف قرار داده و ده ها نفر را کشته و مجروح کردند.

دفتر هماهنگی امور انساندوستانه سازمان ملل متحد می گوید از زمان آغاز عملیات آزادسازی غرب موصل در ۱۹ فوریه، هشت هزار نفر از این شهر و روستاهای اطرافش گریخته اند. این سازمان می گوید آنهایی که در جنوب و غرب موصل مانده اند، به آب دسترسی ندارند.

وزیر مهاجرت و آوارگان عراق گفته است که شمار آوارگان داخلی در عراق از سال ۲۰۱۴ به این سو به چهار میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسیده و بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به خانه هایشان در مناطق پاکسازی شده از داعش بازگشته اند.

XS
SM
MD
LG