لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۷

عملیات آزادسازی رمادی پس از سه ماه رسما متوقف شد


عملیات ائتلاف برای آزادسازی رمادی متوقف شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

عملیات ائتلاف برای آزادسازی رمادی متوقف شد

فرمانده ائتلاف بین‌المللی ضدداعش به رهبری آمریکا در عراق، از توقف عملیات آزادسازی رمادی خبر داد.

به گزارش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا در عراق، سرهنگ استیو وارن روز یکشنبه چهارم اکتبر با اعلام این خبر گفت که عملیات آزادسازی رمادی در آینده نزدیک از سر گرفته خواهد شد.

از سوی دیگر حیدرالعبادی نخست وزیر عراق نیز گرمای شدید هوا را مانع موفقیت نیروهای دولتی، که پشتیبانی هوایی ائتلاف را با خود داشتند، دانست و وعده داد که عملیات نظامی برای شکست داعش از سر گرفته می‌شود.

در عین حال نیروهای حشد شعبی، بسیج مردمی عراق که عمدتا از گروههای شیعه تشکیل شده است، اعلام کردند که به تنهایی عملیات آزادسازی رمادی را پی می‌گیرند. این نیروهای اعلام کردند که موفق شدند یک میدان را در غرب رمادی از دست داعش خارج کنند.

عملکرد نیروهای نظامی عراق طی نزدیک به یک سال و نیم نبرد با داعش همواره با انتقاد همراه بوده است. نیروهای نظامی عراق در ابتدای نبرد با داعش مواضع خود را با مقدار زیادی تجهیزات نظامی ترک کردند و در ادامه نیز توان حفظ مناطقی را که به سختی از داعش پس گرفته بودند، نداشتند.

از جمله عملیاتی که به تازگی انتقادات بسیاری را خطاب به عملکرد نیروهای ارتش عراق در پی داشت، عملیات آزادسازی رمادی بود که پس از سه ماه تدارک و تلاش برای شکست داعش در این شهر، بی نتیجه مانده بود و سرانجام متوقف شد.

XS
SM
MD
LG