لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۹

رسانه‌های عراق از پیروزی "قريب الوقوع" در رمادی خبر دادند


رسانه‌های عراق از پیروزی "قريب الوقوع" در رمادی خبر دادند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

رسانه های داخلی عراق روز چهارشنبه از پيروزی "قريب الوقوع" عمليات آزادسازی شهر رمادی خبر دادند. تلويزيون دولتی العراقيه به نقل از يک منبع آگاه در سازمان ضدتروريستی عراق گفت، در حال حاضر کنترل دو بخش عمده رمادی به طور کامل در کنترل نيروهای دولتی قرار دارد.

بر اساس آخرين گزارش ها از عراق، مجتمع دفاتر دولتی در مرکز شهر رمادی هر لحظه ممکن است یکسره به کنترل نيروهای امنيتی عراق درآيد. عمليات آزادسازی رمادی از کنترل داعش در روز چهارشنبه بر نحوه بازپس گیری اين مجتمع دولتی تمرکز داشت.

در نقاط مختلف شهر پرچم ملی عراق به جای پرچم داعش نصب شده، پیکارجویان داعش از مناطق روستايی عقب نشينی کرده اند و مواضعشان در اثر بمباران جنگنده های ائتلاف منهدم شده است.

رسانه های دولتی عراق به نقل از منابع آگاه می گويند دو محله مهم البکر و الزوبات در رمادی روز گذشته از تصرف گروه داعش خارج شد. رسانه ها بخش زيادی از اين پيشروی ها را مرهون کمک های افراد محلی و اعضای مسلح قبايل عمدتاً سنی منطقه، و نیز پشتيبانی هوايی ائتلاف بين المللی به رهبری آمريکا می دانند.

بر اساس گزارش‌ها، افراد محلی از نيروهای دولتی خواسته‌اند برای حفظ مناطق آزاد شده و امنيت ساکنان محلی، مسیرهای خروجی شهر باز باشند.

رسانه های دولتی عراق با اشاره به روحیه بالای نیروهای دولتی و با توجه به چشم انداز روشن عمليات آزادسازی رمادی ابراز اميدواری می‌کنند همين استراتژی در آزادسازی فلوجه، موصل، دو شهر ديگر تحت کنترل داعش و ساير هسته های مقاومت آنها در عراق هم به کار رود.

همزمان با اين پيشروی ها، نيروهای امنيتی عراق موفق شده اند، کنترل کامل منطقۀ الجريشی در شمال موصل را در اختیار خود بگیرند.

اما به گفتۀ مقام های عراقی، در شهر عمدتا شيعه نشين خالص واقع در ۸۰ کيلومتری شمال بغداد، بر اثر انفجار دو خودرو بمب‌گذاری شده دست کم ۷ غيرنظامی کشته و ده ها نفر زخمی شدند.

نخستين خودرو در يک ايستگاه اتوبوس منفجر شد و انفجار دوم در مقابل بازار ميوه و تره بار شهر به وقوع پيوست.

XS
SM
MD
LG