لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۰

سخنگوی ارتش عراق: بازپس گیری رمادی نزدیک است


سخنگوی ارتش عراق از پیشروی بیشتر سربازان عراقی در مرکز رمادی خبر داد. عملیات نیروهای عراقی در رمادی برای خارج کردن پیکارجویان داعش از مجتمعی دولتی حدود یک هفته است که جریان دارد.

بازستانی مجتمع فوق می تواند موازنه در رمادی را تغییر دهد و کنترل مرکز استان انبار را به ارتش بازگرداند. پیکارجویان داعش نواحی اطراف مجتمع را مین گذاری کرده اند.

سخنگوی ارتش عراق روز شنبه گفت سربازان برای منفجر کردن برخی از مین ها از حملات هوایی استفاده کرده اند، و به چند صد متری مجتمع رسیده اند.

با این حال او جدول زمانی برای آخرین هجوم جهت بیرون راندن پیکارجویان از مرکز شهر رمادی را ارائه نداد. گفته می شود حدود صد عضو داعش در این مجتمع مستقر شده اند.

مقامات نظامی عراق گفتند تروریست ها سعی دارند با استفاده از بمب گذاری های انتحاری، تله های انفجاری و تیراندازان کمینی و نیز به کار گرفتن غیر نظامیان به عنوان سپرهای انسانی، پیشرفت سربازان را کند سازند.

روشن نیست چه تعدادی از غیرنظامیان در محل باقی مانده اند. سخنگوی ارتش عراق گفت اکثر ساکنان در یک بیمارستان پناه گرفته اند.

ارتش عراق پیشتر گفت نیروهای دولتی انتظار دارند ظرف چند روز کنترل رمادی را در دست بگیرند. از زمان افتادن شهر به دست پیکارجویان در ماه مه، این مهمترین حمله نیروهای عراقی است.

هواپیماهای جنگی ائتلاف هفته ها است رمادی را هدف گرفته اند. از دست دادن رمادی شکست عمده ای برای دولت و ارتش عراق بود.

XS
SM
MD
LG