لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۸

هکرهای ایرانی «پسران تیزهوش» اطلاعات شخصی ۳۰۰ هزار اسرائیلی را سرقت کردند


آرشیو
آرشیو

روزنامه اسرائیلی جروزالم‌پست در گزارشی اعلام کرد هکرهای ایرانی گروه «پسران تیزهوش» اطلاعات شخصی ۳۰۰ هزار اسرائیلی را سرقت و منتشر کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، هکرهای ایرانی اطلاعات را از بیست وبسایت گردشگری اسرائیل سرقت و ماه گذشته منتشر کردند.

جروزالم‌پست می‌گوید «پسران تیزهوش» ادعا کرده‌اند که شماره ملی، آدرس و شماره کارت‌های اعتباری این افراد را در اختیار دارند.

جنگ اطلاعاتی، هکری و سایبری ایران و اسرائیل در ماه‌های گذشته شدت گرفته است.

یک مقام ارشد امنیتی اسرائیلی جمعه گذشته گفت موساد و همتایان محلی‌اش در روزهای اخیر موفق به خنثی کردن سه طرح ایران برای حمله به غیرنظامیان اسرائیلی در استانبول شده‌اند.

دولت اسرائیل ماه گذشته میلادی به شهروندانش هشدار داده بود اطلاعاتی در اختیار دارد که حاکی از طرح‌ریزی جمهوری اسلامی برای حمله به شهروندان این کشور در ترکیه به تلافی حملات منتسب به اسرائیل به اهداف و اشخاص نظامی در داخل خاک ایران است.

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، هم هفته پیش از شهروندان اسرائیلی که از ترکیه بازدید می کنند خواست تا توصیه‌های این وزارتخانه را برای به حداقل رساندن خطر‌ها، دنبال کنند.

بنی گانتز گفت: «اسرائیل برای خنثی کردن تلاش‌های ایرانی‌ها برای انجام یک حمله تلاش می‌کند.»

او به جمهوری اسلامی ایران هشدار داد که اسرائیل آماده می‌شود تا «در برابر هرگونه تهدید علیه شهروندان اسرائیلی در همه جا، با قدرت پاسخ دهد.»

گانتز گفت که اسرائیل اطلاعاتی به دست آورده است که چندین گروه ایران به طور فعال برای «شکار اسرائیلی‌ها» از طریق شبکه‌های اجتماعی یا شناسایی آنها در مکان‌های گردشگری در استانبول برای کشتن یا ربودن آنها فعال هستند.

XS
SM
MD
LG