لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۰

نفتالی بنت در آخرین ساعات نخست وزیری درباره فساد رهبران جمهوری اسلامی توئیت کرد


نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل که به زودی جای خود را به یائیر لاپید خواهد داد، در آخرین ساعت‌های مقام خود در توئیتی که نسخه فارسی آن را هم منتشر کرد به فساد رهبران جمهوری اسلامی پرداخت.

آقای بنت شامگاه چهارشنبه ۸ تیرماه نوشت: «جمهوری اسلامی ایران را به لرزه در آورده است. سران ایران میلیاردها تومان را به ترور، تخریب و کشتار اختصاص می‌دهند- بجای اینکه آن را صرف آسایش و رفاه ملت ایران که لایق زندگی محترمانه هستند، بکنند.»

در چند سال اخیر نخست وزیران اسرائیل برخی از توئیت‌های خود را به فارسی می‌نویسند.

در ماه‌های اخیر جنگ لفظی بین رهبران جمهوری اسلامی و اسرائیل افزایش یافته است. در این مدت چندین انفجار و قتل در ایران رخ داده که برخی در ایران آن را به اسرائیل نسبت می‌دهند. همزمان اسرائیل، جمهوری اسلامی را به اقدامات تهدیدآمیز علیه این کشور متهم می‌کند.

توئیت بنت در حالی است که چهارشنبه شب در نشست حزب «یمینا» او اعلام کرد باکناره‌گیری از سمتش، بنا ندارد تا در انتخابات آینده کنست نامزد شود و از دنیای سیاست کنار می‌رود.

او همچنین از واگذاری ریاست حزب متبوعش به «ایلیت شاکید» خبر داد.

او با انتشار بیانیه‌ای احساسی ضمن دفاع از عملکرد دولتش گفت که همچنان سرباز کشور باقی خواهد ماند و خدمت به کشورش را سرنوشت خود عنوان کرد.

کنست یا پارلمان اسرائیل صبح پنجشنبه در شور دوم و سوم به طور نهایی منحل شد و پس از آن «یائیر لاپید» وزیر امورخارجه اسرائیل، به طور رسمی بر جایگاه نخست وزیری تکیه می‌زند.

XS
SM
MD
LG