لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۷

بیشتر شرکت کنندگان در نظرسنجی صدای آمریکا امیدوار به پیروزی مقابل پرتغال هستند


بیش از نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی صدای آمریکا پیش بینی کرده اند که تیم ملی ایران در آخرین بازی خود در مرحله گروهی مقابل پرتغال به پیروزی می رسد.

در این نظرسنجی که از طریق توئیتر صدای آمریکا برگزاری شده است، تا عصر یکشنبه ۳ خرداد به وقت تهران، بیش از یک روز به دیدار ایران و پرتغال باقی مانده، ۵۴ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی صعود تیم ملی به مرحله بعد با برد مقابل پرتغال را پیش بینی کرده‌اند.

در این نظرسنجی همچنین ۳۰ درصد از شرکت کنندگان باخت به پرتغال و حذف در مرحله گروهی، ۸ درصد مساوی مقابل پرتغال و حذف در مرحله گروهی و ۸ درصد هم مساوی مقابل پرتغال و صعود به مرحله حذفی را پیش بینی کرده‌اند.

تیم ملی فوتبال ایران در حالی آخرین دیدار گروهی خود در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را دوشنبه برگزار می کند که از دو دیدار دیگر خود سه امتیاز به دست آورده و در جایگاه سوم گروه خود قرار گرفته است.

در این گروه، اسپانیا پس از برد مقابل ایران چهار امتیازی شد و در صدر قرار گرفت. پرتغال نیز در این گروه پس از برد مقابل مراکش با چهار امتیاز در جایگاه دوم ایستاده است و مراکش نیز که بازی خود را یک بر صفر به ایران واگذار کرد، در جایگاه آخر قرار گرفته است.

تیم ملی ایران دیدار مقابل مراکش را در یک بازی پر افت و خیز با گل به خودی مدافع مراکش روی ضربه ایستگاهی احسان حاج صفی، به سود خود به پایان برد، اما در دیدار مقابل اسپانیا، قهرمان دو دوره قبل جام جهانی، در حالیکه تا دقیقه ۵۴ حملات این تیم را دفع کرده بود، یک گل پذیرفت و با همین گل بازی را واگذار کرد.

چند حمله خطرناک تیم ملی ایران روی دروازه اسپانیا، بازیکنان و تماشاگران تیم ملی را امیدوار کرده است که همزمان با دفع حملات تیم ملی پرتغال، قهرمان اروپا، تیم ملی مقابل پرتغال به گل نیز برسد و بازی را با برد و صعود به مرحله بعد به پایان ببرد.

از سوی دیگر، سوابق تیم ملی در آخرین دیدارهای خود در جام جهانی نشان می‌دهد که ایران در دیدارهای آخر به دلایل مختلف نتایج مناسبی نگرفته است.

در دوره قبل جام جهانی، تیم ملی پس از یک بازی تحسین برانگیز مقابل آرژانتین، بازی آخر خود را سه بر یک به بوسنی و هرزگوین واگذار کرد.

در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه ایران آخرین بازی گروهی خود را دو بر صفر به آلمان واگذار کرد و در جام جهانی ۱۹۷۸ ، تیم ملی آخرین دیدار گروهی خود را چهار بر یک به پرو واگذار کرد. ایران تنها یک مساوی در دیدارهای آخر خود دارد و آن مقابل آنگولا در جام جهانی ۲۰۰۶ است.

با این حال به نظر می رسد بیشتر هواداران تیم ملی ایران امیدوارند که ایران بتواند برای نخستین بار در دیدار آخر گروهی خود نتیجه مناسبی گرفته و به مرحله بعد صعود کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG