لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۱

فدراسیون بین المللی والیبال: وضعیت حضور تماشاچیان زن در ایران را از نزدیک نظاره می کنیم


فدراسیون بین المللی والیبال اعلام کرده است که وضعیت حضور تماشاچیان زن در رقابت های والیبال در ایران را نظاره خواهد کرد.

به گزارش گاردین، این موضوع پس از آن بیان شد که شماری از فعالان شکایت کرده و گفتند که به نظر می رسد تهران از تصمیم خود برای اجازه دادن به زنان ایرانی برای تماشای بازی های تیم های ملی والیبال ایران و آمریکا، عقب نشینی کرده است.

روز سه شنبه، یک مقام امنیتی در ایران گفت در بازی های بین المللی والیبال در پیش رو در تهران، به طور کلی به زنان اجازه ورود به ورزشگاه داده نخواهد شد و تنها تعداد اندکی از آنها می توانند این بازی ها را از نزدیک تماشا کنند.

به گزارش ایسنا، رضا حسنی خو، مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان گفت: تعدادی محدودی از زنان از جمله هواداران تیم میهمان با صدور کارت مخصوص می توانند این بازی ها را تماشا کنند.

همچنین فدراسیون والیبال ایران روز سه شنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که «به دلیل تکمیل ظرفیت» تا اطلاع ثانوی خرید بلیط خانم ها در مورد بازی های اعلام شده انجام نخواهد شد.

یک سخنگوی فدراسیون بین المللی والیبال به روزنامه گاردین گفت این فدراسیون وضعیت حضور تماشاگران زن را از نزدیک نظاره خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که اگر روشن شود تهران بلیط بازی ها را به زنان نفروشد، آیا این فدراسیون رقابت ها را متوقف خواهد کرد یا خیر.

به فدراسیون بین المللی والیبال اطلاع داده شده است که در تصمیم قبلی ایران برای آسان کردن ورود تماشاچیان زن به ورزشگاه، تغییری صورت نگرفته است.

این درحالی است که وزیر کشور ایران روز سه شنبه گفت ورود زنان ایرانی به ورزشگاه‌ها همچنان ممنوع است. عبدالرضا رحمانی فضلی گفت که دستور جدیدی برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها صادر نشده است.

تیم های ملی والیبال ایران و آمریکا روزهای جمعه و یکشنبه در تهران دیدار می کنند.

پیشتر خبرگزاری ایرنا، در خبری که بعدا از سایت این خبرگزاری حذف شد، گفته بود ۵۰۰ تماشاچی زن در بازی‌های خانگی تیم ملی والیبال ایران حضور خواهند یافت.

XS
SM
MD
LG