لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۷

فدراسیون بدن‌سازی: پرورش اندام بانوان ممنوع است، اما بدن‌سازی مانعی ندارد


بدن‌سازی زنان در ایران
بدن‌سازی زنان در ایران

مدیر روابط عمومی فدراسیون بدن‌سازی و پرورش اندام ایران ممنوع بودن پرورش اندام بانوان را تایید کرد.

حسین جمشیدی به تارنمای این فدراسیون ورزشی گفت که بر خلاف برخی گزارش‌های پیشین، مانعی برای بدن‌سازی بانوان وجود ندارد، ولی فعالیت‌های آنها در پروش اندام ممنوع است.

به گفته او، هدف این فدراسیون گسترش بدن‌سازی بانوان است و رقابت‌های مچ‌اندازی، فیتنس چلنج، و پاورلیفتینگ بانوان در کشور در همین راستا برگزار می‌شود.

حسین جمشیدی با اشاره به مصاحبه اخیر رئیس فدراسیون بدن‌سازی و پرورش اندام، گفت که سخنان عبدالمهدی نصیرزاده تحریف شده است و ممنوعیتی برای حضور بانوان در عرصه بدن‌سازی وجود ندارد.

به گفته مدیر روابط عمومی فدراسیون بدن‌سازی و پرورش اندام، با توجه به نوع پوشش زنان در رشته پرورش اندام در رقابت‌های خارجی، «تاکنون هیچ فعالیتی در این رشته در ایران انجام نشده است و از این پس نیز انجام نخواهد شد.»

او در ادامه تأکید کرد که مشکلی برای بدن‌سازی بانوان وجود ندارد و هم اکنون هزاران باشگاه در سراسر کشور در این بخش فعالیت می‌کنند و میلیون‌ها نفر از بانوان کشور نیز مشغول فعالیت در رشته بدن‌سازی هستند.

وی در پایان به ادامه فعالیت بانوان در بخش همگانی و در سطح باشگاه‌ها در رشته بدن‌سازی اشاره کرد و گفت که در بخش قهرمانی نیز بانوان در سه رشته مچ اندازی، فیتنس چلنج و پاورلیفتینگ فعالیت دارند.

هر چند که رشته پرورش اندام در ایران غیرقانونی است، ولی بنا بر گزارش‌ها تعداد قابل توجهی از زنان ورزشکار به صورت زیرزمینی در این شاخه فعال هستند و با هزینه شخصی و سفر به کشورهای دیگر در رقابت‌های پرورش اندام شرکت می کنند.

XS
SM
MD
LG