لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۱

برنامه‌های قهرمان بدنسازی آمریکایی در ایران لغو شد


بازدید رونی کلمن قهرمان آمریکایی پرورش اندام از قطعه شهدای بهشت زهرا در جنوب تهران
بازدید رونی کلمن قهرمان آمریکایی پرورش اندام از قطعه شهدای بهشت زهرا در جنوب تهران

به دنبال جنجال‌های پیش آمده از سفر رونی کلمن قهرمان پیشین پرورش اندام حرفه‌ای جهان به ایران، برنامه‌های از پیش تعیین شده او در تهران لغو شد.

این ورزشکار آمریکایی قرار بود در روزهای پنجشنبه و جمعه چهار دوره عمومی و تخصصی بدنسازی و تغذیه برای علاقمندان برگزار کند و روز جمعه نیز در نشست مطبوعاتی با حضور خبرنگاران شرکت کند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، علی نجفی رئیس شرکت برگزار کننده این دوره‌ها، گفته است مسائلی پیش آمده که موجب لغو برگزاری این دوره‌ها شدند.

او اشاره‌ای به جزئیات این جنجال‌ها نکرد، اما پیشتر انتقادهایی درباره سفر آقای کلمن به ایران، از جمله حضور خانم‌ها در کلاس‌های آموزشی او و نیز هزینه ۱۵۰ هزار دلاری سفر وی به ایران مطرح شده بود.

برخی رسانه‌های ایران، در گزارش‌هایی انتقادآمیز از سفر آقای کلمن به ایران، او را با الفاظی مانند نژادپرست، آرد فروش، علاقمند به بازیگر زن ایرانی یا طرفدار جبهه النصره معرفی کردند.

با این حال، پس از حضور قهرمان آمریکایی بدنسازی در بهشت زهرا و بازدید او از قطعه شهدا، انتقادات و اتهامات علیه او فروکش کرد.

رونی کلمن قهرمان هشت دوره رقابت‌های مستر المپیا است، که به عنوان معتبرترین مسابقات حرفه‌ای در زیبایی اندام شناخته می‌شود. آرنولد شوارتزنگر هنرپیشنه معروف هالیوود، که او نیز از اسطوره‌های پرورش اندام است، فاتح شش دوره این رقابت‌ها بوده است.

XS
SM
MD
LG