لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۳

آمریکا ارسال «محموله تسلیحاتی از کره شمالی به روسیه» را محکوم کرد


 مبدا و مقصد محموله تسلیحاتی ارسالی از کره شمالی به روسیه- از وبسایت کاخ سفید
مبدا و مقصد محموله تسلیحاتی ارسالی از کره شمالی به روسیه- از وبسایت کاخ سفید

کاخ سفید روز جمعه ۲۱ مهر ارسال یک محموله تسلیحاتی از کره شمالی به روسیه را تحولی «مشکل‌آفرین و نگران‌کننده» در چارچوب گسترش روابط نظامی میان این دو کشور دانست.

بر پایه جزئیات مربوط به تصویر منتشرشده از سوی کاخ سفید، این محموله پس از بارگیری از یک انبار مهمات در کره شمالی به وسیله یک کشتی حامل پرچم روسیه به انباری در مرز جنوب غربی روسیه منتقل شده است.

مدیر ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید، جان کربی، کره شمالی را به دلیل تامین تجهیزات نظامی برای روسیه محکوم کرد و افزود که این تسلیحات برای حمله به شهرهای اوکراین، کشتن شهروندان اوکراینی و ادامه جنگ نامشروع روسیه بکار خواهد رفت.

در پی دیدار اخیر میان رهبران کره شمالی و روسیه در مسکو، کره شمالی از تلاش‌های روسیه در اوکراین اعلام «حمایت کامل و بی قید و شرط» کرد.

آمریکا زمان تحویل محموله تسلیحاتی جدید از کره شمالی به روسیه را در فاصله ۱۶ شهریور تا ۹ مهرماه سال جاری اعلام کرده است.

بتازگی یک مقام آمریکایی اعلام کرد که کره‌شمالی انتقال تسلیحات توپخانه‌ای به روسیه را آغاز کرده و با این اقدام، نیروهای روسیه را در ادامه تهاجم ۲۰ ماهه خود به اوکراین تقویت می‌کند.

به گزارش شبکه خبری سی‌بی‌اس نیوز ، هنوز مشخص نیست کره‌شمالی در ازای ارائه «کمک‌های تسلیحاتی» به روسیه چه چیزی دریافت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG