لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۲

بازتاب منتشر نشدن وطن امروز؛ از "اخلال ماموران یک نهاد" تا پس گرفتن "ملک وقفی"


وطن امروز تیترهای تندی علیه دولت روحانی داشت. از جمله این تیتر که تحصیلات حقوقی روحانی را با اشاره به حقوق‌های بالا مسخره کرده
وطن امروز تیترهای تندی علیه دولت روحانی داشت. از جمله این تیتر که تحصیلات حقوقی روحانی را با اشاره به حقوق‌های بالا مسخره کرده

روزنامه تندروی وطن امروز که از مهم‌ترین رسانه‌های مخالف دولت حسن روحانی است، روز چهارشنبه ۶ مرداد منتشر نشد.

روزنامه وطن امروز در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که دلیل عدم انتشار،"اخلال ماموران یک نهاد" بوده است اما ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت ایران، روایت دیگری دارد.

به گزارش ایرنا ساختمان روزنامه وطن امروز یک "ملک وقفی" متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه است که در ۸ سال گذشته به رایگان در اختیار مهرداد بذرپاش، صاحب امتیاز این روزنامه قرار گرفته است.

مهرداد بذرپاش از چهره‌های نزدیک به محمود احمدی‌نژاد است که در دوره نهم مجلس شورای اسلامی، عضو هیات رئیسه بود اما در انتخابات اسفند سال گذشته موفق به کسب رای لازم برای حضور در مجلس نشد.

همچنین عنوان شده که طی سالهای ۸۷ تا ۹۰ که موسسه "ایران" در اختیار دولت احمدی‌نژاد بود، با امکانات این موسسه و به صورت رایگان چاپ و توزیع می‌شده است. به طوری که وطن امروز ۸۰۰ میلیون تومان به موسسه ایران بدهکار است اما از پرداخت آن خودداری می‌کند.

با تغییر در مدیریت موسسه ایران، ارائه این خدمات به وطن امروز متوقف شد و این روزنامه تندروی اصولگرا بلافاصله پس از ریاست جمهوری حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ اعلام کرد که به دلیل مشکلات مالی دیگر منتشر نخواهد شد. اما پس از مدتی دوباره به دکه‌ها برگشت.

خبرگزاری ایرنا همچنین گزارش داده که در دوره جدید انتشار، هزینه‌های وطن امروز از "حمایت ویژه برخی نهادها" تامین می‌شود و "یک نهاد خاص" هر روز چهار صفحه آگهی به این روزنامه می‌دهد امابا این حال شمارگان(تیراژ) وطن امروز چهار هزار نسخه در روز است.

روزنامه وطن امروز به تیترهای تند و جنجالی صفحه یک آن معروف است و به همین دلیل خبر منتشر نشدن آن در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشت.

یکی از تیترهای معروف این روزنامه "خبر مرگش" بود که برای مرگ پادشاه عربستان سعودی انتخاب شده بود، به همین دلیل برخی کاربران از هشتگ خبر_مرگش برای پرداختن به تعطیلی احتمالا موقت وطن امروز استفاده کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG