لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۱

اعتراض وزارت امور خارجه به پخش نشدن مصاحبه ظریف با برنامه ۹۰


سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، پخش نشدن مصاحبه عادل فردوسی‌پور با محمدجواد ظریف را "غیرمسئولانه" دانست و از صدا و سیمای جمهوری اسلامی خواست تا در این باره "پاسخگوی افکار عمومی" باشد.

دوشنبه شب بنا بود تا مصاحبه ویژه وزیر امور خارجه ایران با برنامه پربیننده ورزشی ۹۰ به مناسبت شب یلدا پخش شود، اما عادل فردوسی‌پور با عذرخواهی از آقای ظریف اعلام کرد که مسئولان سازمان صدا و سیما "صلاح" ندیده‌اند این مصاحبه پخش شود.

پیشتر روزنامه اصولگرای "وطن امروز" به شدت با پخش این مصاحبه مخالفت کرده بود و آن را بخشی از "پروژه بزرگ سیاسی مشکوک" برای تبلیغ محمدجواد ظریف خوانده بود. این روزنامه با اطلاق عنوان "سیاسی‌پور" به مجری و تهیه کننده برنامه ۹۰ از رئیس سازمان صدا و سیما خواسته بود تا مانع پخش این مصاحبه شود.

حسین جابر انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز سه شنبه در واکنش به این ماجرا گفت که این مصاحبه پس از ماه‌ها "تلاش، پیگیری و سماجت" مسئولان برنامه ۹۰ انجام شده است.

به گفته او چون "هیچگاه یک تهیه کننده یا یک مجری تلویزیونی برای انجام چنین مصاحبه‌ای با یک وزیر مهم دولت، خودش اقدام نمی‌کند،" پس سازمان صدا و سیما در جریان انجام این مصاحبه بوده و بعداً از پخش آن منصرف شده است.

سخنگوی وزارت خارجه اضافه کرد "صدا و سیما به خاطر این برخورد غیرمسئولانه باید پاسخگوی افکار عمومی ملت ایران باشد و به سوالات و ابهامات موجود در این زمینه پاسخ دهد."

جوابیه سازمان صدا و سیما

روابط عمومی سازمان صدا و سیما شامگاه روز سه‌شنبه با انتشار اطلاعیه‌ای به اعتراض وزارت امور خارجه پاسخ داد.

در این اطلاعیه تاکید شده که شبکه سه سیما برای انجام مصاحبه با محمد جواد ظریف "هیچ گونه درخواستی" نفرستاده و مجری برنامه "شخصا و بدون اطلاع و هماهنگی با شبکه" اقدام کرده است.

سازمان صدا و سیما با تاکید بر این که برنامه ۹۰ صرفا ورزشی است، تاکید کرده که اقدام "بدون هماهنگی" تهیه کننده برنامه(عادل فردوسی‌پور) "پیگیری" خواهد شد.

XS
SM
MD
LG