لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۵

باز هم تساوی تیم ملی فوتبال ایران در برابر ازبکستان


 ترکیب تیم ملی فوتبال ایران در برابر ازبکستان
ترکیب تیم ملی فوتبال ایران در برابر ازبکستان

تیم ملی فوتبال ایران در دور برگشت مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ در گروه ‌پنجم قاره آسیا، در حضور بیش از ۱۵ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی، در مصاف با ازبکستان بار دیگر تن به تساوی داد.

مهدی طارمی بکبار تیرعمودی دروازه ازبکستان لرزاند
مهدی طارمی بکبار تیرعمودی دروازه ازبکستان لرزاند

تیم ایران که در بازی رفت خود در تاشکند، مقابل ازبکستان به تساوی ۲-۲ رضایت داده بود، در این دیدار موفق به گشودن دروازه حریف نشد. تیم ایران در نیمه دوم بازی بهتری از خود به نمایش گذاشت و مهدی طارمی نیز یکبار تیر دروازه ازبکستان را به لرزه درآورد، ولی موفق به گلزنی نشد.

نیمکت نشینان تیم ملی فوتبال ایران در دیدار برگشت مقابل ازبکستان
نیمکت نشینان تیم ملی فوتبال ایران در دیدار برگشت مقابل ازبکستان

امیر قلعه نویی برای این دیدار علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، صالح حردانی، میلاد محمدی، امید نورافکن از دقیقه ۷۴ محمد قربانی، سامان قدوس از دقیقه ۸۸ ابوالفضل جلالی، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی از دقیقه ۸۸ شهریار مغانلو، مهدی طارمی و سردار آزمون را به زمین فرستاد.

ایران‌ و‌ ازبکستان درحالی در این دیدار برای تعیین صدرنشین گروه پنجم به تساوی رسیدند، که پیش از این مسابقه در امتیاز ۱۳ با هم‌ برابر بودند. هر دو تیم در بازیهای گذشته خود در این گروه، در دیدارهای رفت و برگشت موفق به شکست ترکمنستان و هنگ کنگ شدند.

دومین تساوی پیاپی تیم ملی فوتبال ایران دربرابر ازبکستان با هدایت امیر قلعه نویی
دومین تساوی پیاپی تیم ملی فوتبال ایران دربرابر ازبکستان با هدایت امیر قلعه نویی

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی در نشست خبری پس از بازی از نمایش تیمش در نیمه دوم تمجید کرد و ایران را شایسته برد در این دیدار دانست. قلعه‌نویی همچنین گفت: “علت عدم شادابی نمایش تیم ملی ایران، شرایط سفر به هنگ کنک و بازگشت با پرواز طولانی از آن کشور بود.“

سرچکو کاتانچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ازبکستان اما بعد از کسب دومین تساوی برابر ایران، از نتیجه ابراز رضایت کرد و گفت: “ از نتیجه بازی راضی هستیم. امروز دفاعی بازی کردیم و به تیم ایران موقعیت خیلی زیادی ندادیم.“

این سومین تساوی ایران در ۱۴ دیدار مقابل ازبکستان بود. در تاریخ دیدارهای دو‌تیم ، ایران ۱۰ بار پیروز میدان بوده و‌ یکبار نیز در مصاف با ازبکستان نتیجه را واگذار کرده است. با این تساوی، ایران و‌ازبکستان با ۱۴ امتیاز و‌ به دلیل تفاضل گل به ترتیب به عنوان تیمهای اول و دوم‌ گروه به مرحله سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ صعود کردند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG