لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۶

محمد دادکان، مقام ورزشی پیشین، می‌گوید: مردم رای نمی‌دهند چون ما را دوست ندارند


محمد دادکان، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال
محمد دادکان، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال

محمد دادکان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران، در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران، خطاب به حاکمیت گفت:«مردم رای نمی‌دهند چون ما را دوست ندارند.»

این مقام ورزشی پیشین که در سالهای گذشته بارها از سوء مدیریت و فساد دامنه‌دار در جمهوری اسلامی انتقاد کرده در گفتگو با وبسایت «دیده‌بان ایران»، دزدی‌های سیاسی و مذهبی را موجب از بین رفتن اعتقادات مردم دانسته است.

او «دروغ» و «فساد» را از ویژگی‌های لازم برای به کار گمارده‌ شدن در جایگاه‌های ورزشی و حکومتی ذکر کرده و خانه نشین شدن فوتبالیست‌هایی همانند وریا غفوری، علی دایی، کریم باقری یا فراری دادن علی کریمی به خارج از کشور را نتیجه عملکرد مسئولان حکومتی دانست.

محمد دادکان خانه‌نشین کردن افراد محبوب از سوی حکومت ایران را از دلایل عدم مشارکت عمومی در انتخابات ذکر کرده است.

در پی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که روز ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد، نماینده اول تهران، محمود نبویان، نسبت به تمام همتایانش در یازده دوره قبلی، از ۱۳۵۸ تا ۱۳۹۸، کمترین رای را بدست آورد.

ضمن اینکه در دور دوم انتخابات مجلس در تهران که در اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار شد صرفا ۸ درصد از رای‌دهندگان پای صندوق‌های رای رفتند.

محمد دادکان در بخشی از گفتگویش، از علیرضا زاکانی، شهردار تهران و نامزد انتخابات ریاست جمهوری، هم انتقاد کرده و طرح مسجدسازی او در پارک قیطریه را «نمایش دین» و «جایگاه پرش» برای سهم‌خواهی در حکومت خوانده است.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران همچنین از نارضایتی عمومی از مقامات جمهوری اسلامی خبر داده و خواستار برگزاری رفراندوم شده است.

او گفته: «مردمی که سیاست ما را قبول ندارند، می‌دانند که ما نمی‌توانیم این مملکت را بچرخانیم.» و اضافه کرده: «از مردم یک رفراندوم بگیرید.»

محمد دادکان پیشتر هم از سرکوب معترضان در جریان اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» انتقاد کرده بود.

XS
SM
MD
LG