لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۶

جمهوری اسلامی پاسخ متقابل آمریکا به حملات پهپادی خود در سوریه را محکوم کرد


حملات اسرائیل به انبار تسلیحات ایران در سوریه
حملات اسرائیل به انبار تسلیحات ایران در سوریه

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی حضور نظامی آمریکا در سوریه را «غیرقانونی» خواند و حمله هوایی آمریکا به مواضع نیروهای نیابتی ایران در سوریه را محکوم کرد.

ناصر کنعانی بدون اشاره به حملات پهپادی نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی به مواضع آمریکا در سوریه گفت :«حضور آمریکایی‌ها در سوریه، نقض قوانین بين‌المللی و حاکمیت ملی و تمامیت سرزمینی این کشور است.»

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی هم روز شنبه هشدار داد هرگونه حمله به پایگا‌ه‌های جمهوری اسلامی و شبه‌نظامیان مورد حمایتش در سوریه «بدون درنگ با پاسخ متقابل» روبرو خواهد شد.

ادعاهای این مقام جمهوری اسلامی پس از حمله تلافی‌جویانه آمریکا به مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت تهران صورت می‌گیرد که منجر به کشته شدن ١٩ تن از آنها شد.

این در حالی است که روز شنبه رئیس جمهوری ایالات متحده در نامه‌ای به کنگره آمریکا به ارائه گزارشی درباره استفاده از اختیارش در صدور فرمان حمله به تاسیسات شبه‌نظامیان مورد حمایت سپاه در سوريه پرداخت و تاکید کرد: «ایالات متحده آماده اقدامات بیشتر برای مقابله با تهدیدات یا حملات علیه نیروهای آمریکایی است.»

به گفته بایدن، او حملات ۲۳ مارس را به منظور محافظت و دفاع از ایمنی پرسنل خود و مختل کردن مجموعه حملات مداوم علیه ایالات متحده و مقابله با جمهوری اسلامی و گروه های شبه‌نظامی تحت حمایتش هدایت کرده است.

XS
SM
MD
LG