لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۷

میزان مرگ و میر زنان حامله در آمریکا بیش از ایران است


میزان مرگ و میر زنان حامله در آمریکا بیشتر از ایران است و آمارها نیز نشان می دهند که این نرخ در ایالات متحده رو به افزایش است.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، در سال گذشته بیش از ۲۷۵ هزار زن در سطح دنیا به دلیل پیچیدگی های ناشی از حاملگی یا زایمان جان خود را از دست دادند، که بیشتر این تلفات قابل پیشگیری بوده اند.

میزان مرگ و میز ناشی از حاملگی و زایمان در آمریکا، از سال ۲۰۰۰ تا کنون سالانه ۲.۷ درصد افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۵، حدود هزار زن در آمریکا جان خود را طی زایمان از دست دادند. این رقم در ایران برای سال گذشته ۲۸۱ نفر بوده است.

بنا به نتایج مطالعات جدید، میانگین طول عمر از سال ۱۹۸۰ تا کنون ده سال افزایش یافته است. بر اساس این مطالعه، طی سه دهه اخیر میزان مرگ و میر ناشی از بیماری هایی چون مالاریا یا ایدز، بیش از ۳۰ درصد کاهش یافته است. همچنین، آسیب پذیری کودکان زیر ۵ سال در مقابل بیماری های کشنده کاهش یافته است.

نتایج مطالعات اخیر که روز پنجشنبه در مجله پزشکی لنست (Lancet) منتشر شده است، توسط مؤسسه آمار و ارزشیابی بهداشتی دانشگاه واشنگتن صورت گرفته است. گروه تحقیقاتی این مؤسسه شامل ۱۸۷۰ محقق در ۱۲۷ کشور هستند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG