لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۹

دو مدل شورولت در خیابان‌های ایران؛ محصول کره‌ای با برند آمریکایی


بخشی از تبلیغ شورولت TRAX در کره
بخشی از تبلیغ شورولت TRAX در کره

رئیس انجمن واردکنندگان خودروی ایران می‌گوید که نمایندگی رسمی شورولت مراحل قانونی لازم را در ایران طی کرده و خودروهای آمریکایی شورولت از طریق کره جنوبی وارد بازار ایران شده است.

فرهاد احتشام‌زاد به خبرگزاری فارس گفت: "نمایندگی شرکت شورولت که از طریق کره جنوبی فعالیتش را در ایران آغاز کرده، تمام مدارک و گواهی‌های لازم را در زمینه استاندارد،‌ محیط زیست و غیره به طور قانونی طی کرده است."

او همچنین عنوان کرد که تقاضا برای صادرات خودرو به ایران افزایش پیدا کرده، اما جزییات خودروهای وارد شده با برند تجاری شورولت و یا سایر برندها را اعلام نکرد.

مجوز واردات خودرو با برند شورولت در دی ماه سال گذشته صادر شد و شرکت "سهام پژوهان مهر" به عنوان نماینده "شورولت کره‌ جنوبی" در ایران اجازه واردات شورولت در دو مدل AVEO و TRAX را دریافت کرد.

این مجوز تا آذر ماه امسال معتبر است.

این خودروها نسل جدیدی از خودروهای "دوو" هستند که پس از خریداری آن شرکت توسط جنرال موتورز با برند شورولت به بازار عرضه می‌شوند. دوو پیش از این سابقه حضور در بازار ایران را داشت و با استقبال بسیار خوبی نیز مواجه شده بود. اما این برای اولین بار است که خودروهای جی‌ام کره (GM Korea) با برند شورولت در شهرهایی به جز مناطق آزاد ایران عرضه خواهند شد.

پیش از این آیت‌اﻟله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به دولت ایران دستور داده بود تا از ورود کالاهای مصرفی آمریکایی جلوگیری کند، اما مقامات دولت می‌گویند که مانع ورود فناوری از آمریکا نخواهند شد.

کیفیت خودروهای ساخت داخل یکی از موارد مورد اعتراض شهروندان ایرانی است که سال گذشته منجر به تحریم خرید خودروهای ایرانی نیز شد.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در اسفند ماه گذشته، در اظهار نظری دور از انتظار، به دو خودروساز بزرگ دولتی ایران هشدار داد که دولت او نمی‌تواند برای همیشه مانع واردات خودروی خارجی شود.

XS
SM
MD
LG