لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۲

عموی کیان پیرفلک: اگر اراده‌‌‌ای برای افشای حقیقت باشد ابعاد «پرونده قتل کیان» روشن است


کیان پیرفلک در کنار مادرش زینب مولایی‌راد
کیان پیرفلک در کنار مادرش زینب مولایی‌راد

عموی کیان پیرفلک می‌گوید ابعاد پرونده قتل کیان و تیر خوردن برادرش روشن است و با بررسی دقیق دوربین‌های متعدد موجود در خیابان محل حادثه می‌توان موضوع را به‌راحتی روشن کرد.

او در گفت‌وگویی با روزنامه اعتماد که روز دوشنبه ۱ اسفند منتشر شد، گفت تاخیر در پیگیری پرونده کیان و پدرش به دو دلیل روند خاکسپاری کیان و درمان پدرش و همچنین فضای ملتهب شهر ایذه بوده است.

به گفته عموی کیان پیرفلک، تا به امروز «یک ریال» از سوی هیچ نهاد، ارگان و سازمان دولتی به خانواده کیان داده نشده است اگرچه آنها هرگز درخواست هیچ کمکی نکرده‌اند و هیچ کمکی را نیز نخواهند پذیرفت.

او در ارتباط با بحث اخراج مادر کیان از مدرسه گفت: «به ما اعلام کردند اداره کل آموزش و پرورش استان اجازه حضور ایشان در کلاس‌های درس را صادر نکرده است. مادر کیان درخواست دادند که این اخراج به صورت کتبی اعلام شود، اما هنوز برگه اخراج به ایشان داده نشده است.»

عموی کیان در ادامه گفت: «یک فرد و جریانی به روی ماشین برادرم آتش گشوده‌اند و باید این افراد و جریانات شناسایی شده و معرفی شوند.»

به گفته او، پرونده کشته‌شدن کیان «نیازی به خبرسازی و جعل خبر ندارد. اگر اراده‌ای برای نمایان کردن حقیقت باشد به راحتی می‌توان این روند را برنامه‌ریزی کرد.»

کیان پیرفلک، کودک ٩ ساله ایرانی، شامگاه ۲۵ آبان در حالی که به همراه پدر و مادر و برادر خردسالش در خودرو به سوی خانه می‌رفتند، هدف گلوله نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی قرار گرفت و جان باخت.

کشته‌شدن کیان موجی از محکومیت‌های گسترده بین‌المللی را به همراه داشت. مراسم تشییع جنازه کیان که در ٢٧ آبان‌ماه برگزار شد، صحنه حضور گسترده مردم ایذه بود که علیه جمهوری اسلامی و رهبر آن علی خامنه‌ای شعار دادند.

XS
SM
MD
LG