لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۷

ترخیص میثم پیرفلک از بیمارستان؛ عموی کیان: مردم در تهیه داروها کمک کردند


میثم پیرفلک در بیمارستان در کنار خانواده‌اش
میثم پیرفلک در بیمارستان در کنار خانواده‌اش

در پی مرخص شدن پدر کیان پیرفلک از بیمارستان، عموی این کودک جان‌باخته در ایذه می‌گوید مردم با کمک به تهیه داروهای نایاب و گران در روند درمان میثم پیرفلک نقش داشتند، اما دولت کمکی نکرده و البته خانواده هم از مقامات کمک نخواسته‌اند.

میثم پیرفلک که در جریان شلیک به معترضان در ایذه در شامگاه ۲۵ آبان زخمی شد و پسر خردسالش کیان نیز بر اثر تیراندازی با گلوله جنگی کشته شد، پس از دو ماه روز یک‌شنبه ۲۵ دی از بیمارستان مرخص شد.

سجاد پیرفلک، برادر او، در گفت‌وگویی با روزنامه اعتماد چاپ تهران، گفته است که شلیک «سه گلوله» موجب شده «شریان زیر لگن» میثم آسیب ببیند و «زخم‌هایی غار مانند» در «ناحیه کمر» او ایجاد شده که «همه زخم‌ها باز، ولی رو به بهبودند.»

آقای پیرفلک توضیح داده که «خطر جدی» برای برادرش «مننژیت مغزی» بوده که با دریافت آنتی‌بیوتیک‌های مربوط به آن که «بسیار گران و کمیاب» بودند، نگرانی‌ها درباره آن برطرف شده است.

به گفته سجاد پیرفلک، مردم در پیدا کردن و تهیه این داروهای گران‌قیمت بسیار به خانواده کمک کرده‌اند و بیمارستان عرفان و پزشکانش از گرفتن دستمزد و هزینه بستری و خدمات بیمارستانی صرف‌نظر کرده‌اند.

او می‌گوید که میثم پیرفلک در مجموع ۶۰ روز - ۱۷ روز در بیمارستان گلستان اهواز و ۴۲ روز در تهران - بستری بوده است و از این به بعد نیز ادامه درمانش «پرهزینه و طولانی‌مدت» خواهد بود، چرا که یکی از گلوله‌ها به اعصاب «اندام‌های تحتانی و مهره‌های چهار و پنج کمر آسیب جدی زده و پایین تنه او «توانایی حرکتی ندارد.» به گفته او، میثم پیرفلک در روند درمان تاکنون «۱۴ بار بیهوشی» داشته و جراحی‌های بعدی، در «یکی دو سال آینده» انجام خواهد شد.

سجاد پیرفلک همچنین گفت که در ایذه «از طرف بنیاد (شهید) آمدند» اما خانواده پذیرش «هر‌گونه کمکی از طرف دولت را منوط به شناسایی قاتل کیان» کرده است. همچنین افرادی از جمله محسن رضایی، معاون اقتصادی ابراهیم رئیسی، و همچنین محمدرضا سهرابی، معاون وزیر بهداشت، در بیمارستان به دیدن پدر کیان پیرفلک آمده‌اند ولی «اقدامی عملی» نکرده‌اند و سهرابی «بعد از گرفتن لیست داروهای خارجی مورد نیاز، رفته و دیگر خبری از او نشده» است.

کیان پیرفلک ۹ ساله شامگاه ۲۵ آبان زمانی که به همراه پدر و مادرش میثم پیرفلک و زینب مولایی‌راد و برادر سه ساله‌اش رادین در ماشین شخصی در میدان هلال احمر ایذه بودند هدف شلیک نیروهای امنیتی با سلاح جنگی قرار گرفتند. در پی آن تیراندازی کیان جان باخت و پدرش که کارگر است به‌شدت زخمی شد.

پیشتر، خانواده پیرفلک در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که «روایت‌های جعلی و غیرواقعی از قتل» او را نمی‌پذیرند و به هر یک از اهالی این شهرستان که «قرار است با جعل واقعیت به عنوان قاتل» این کودک کشته شده در اعتراضات معرفی بشود، «پیشاپیش رضایت» می‌دهند.

XS
SM
MD
LG