لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۹

ویراژ موتورهای انصار حزب الله در تهران برای «نهی از منکر»


تصویر گرفته شده از سایت انصار حزب الله
تصویر گرفته شده از سایت انصار حزب الله

عبدالمجید محتشم، رئیس تشکیلات موسوم به «انصار حزب الله» از گروه های مخالف اصلاح طلبان، گفته این تشکیلات برای «امر به معروف و نهی از منکر» گروه های سیاری سازماندهی کرده است که در مکان های تفریحی، به شهرندان با زبان تذکر خواهند داد.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری ایسنا، محتشم بدون توضیح روشنی گفته این گشت ها از «اقشار مختلف و علاقه‌مند» تشکیل شده که انصار حزب الله آنها را ساماندهی کرده است.

محتشم گفته دستگاه های قانونی از اقدام انصار حزب الله «بی خبر» نیستند و اقدام آنها، چون به گفته او «سیاسی نیست»، احتیاجی به مجوز ندارد.

او گفته این گشت ها فعالیتشان «در حد لسانی» است اما ادامه داده که «تلاش دارند که بازدارنده باشند» و «اگر جایی شاهد منکری ساماندهی شده و توطئه گونه باشیم کار فردی صورت نمی‌گیرد و با اتکا به مسئولان ذیربط اقدام عملی انجام می‌شود.»

به گزارش ایسنا، سایت انصار حزب الله گفته اولین «گشت های موتوری» اول تیرماه راهی خیابان های تهران شد و در پارک ها، مراکز خرید، و معابر با شهروندان روبرو می شوند. انصار حزب الله از جمله گروه هایی است که در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی به تجمعات دانشجویی و جلسات اصلاح طلبان حمله می کرد و از مخالفان دولت حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به شمار می رود.

این تشکیلات پیشتر در تظاهراتی خواستار برخورد با دختران و زنانی که پوششان مورد علاقه این تشکل نیست، شده بود.

اقدام اخیر انصار حزب الله در حالی صورت می گیرد که حسن روحانی پیشتر با انتقاد از دخالت در زندگی خصوصی شهروندان، در یک سخنرانی گفته بود: «این قدر در زندگی مردم مداخله نکنیم، ولو به خاطر دلسوزی؛ بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند، نمی‌توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد.»

این اظهارات رئیس جمهوری ایران واکنش تند محافظه کاران را به دنبال داشت. اخیرا در مجلس شورای اسلامی به وزیر کشور دولت روحانی در مورد استفاده دختران از پوشش «ساپورت» تذکر داده شد.

در ایران گزارش های مختلفی از درگیری های فیزیکی اشخاص که تحت عنوان «امر به معروف و نهی از منکر» صورت گرفته، منتشر شده که در برخی موارد به نقص عضو یا قتل یکی از طرفین منجر شده است.

XS
SM
MD
LG