لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۲

اژه‌ای: قوه قضاییه و وزارت نیرو در حاشیه رود چالوس ساخت‌وساز غیرقانونی کرده‌اند


رود چالوس
رود چالوس

رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ۲۷ دی اعلام کرد که شماری از دستگاه‌های حکومتی، از جمله دولت و خود قوه قضاییه، در حدود ۱۲ کیلومتر از حاشیه رودخانه چالوس ساخت‌وساز کرده‌اند.

به گزارش رسانه‌های ایران، غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست شورای عالی قضایی با اشاره به «مشاهدات خود از ساخت‌وسازهای غیرقانونی در حاشیه و بستر رودخانه‌ها در جریان سفر به استان البرز»، این ساخت‌وسازها را آسیب به محیط زیست و تهدید سلامت شهروندان دانست.

او با اشاره به این که رود چالوس از منابع تأمین آب شرب تهران است، خواستار هشدار به «سایر دستگاه‌ها» شد و گفت: «یکی از دستگاه‌هایی که در حاشیه رود چالوس اقدام به ساخت‌وساز کرده، قوه قضاییه است ... و دستگاه دیگر وزارت نیرو است ... و اولین ساخت‌وسازی که باید قلع‌وقمع شود، بنای مربوط به قوه قضاییه است.»

اذعان رئیس دستگاه قضایی جمهوری اسلامی به دخالت نهادهای حکومتی در ساخت و سازهای غیرقانونی در حالی است که «زمین‌خواری» در سال‌های گذشته به عنوان یکی از محورهای اصلی فساد مقامات و افراد وابسته به آنها مطرح شده است.

دوم مهر ماه، رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از زمین‌خواری و کوه‌خواری گسترده در جنوب مشهد خبر داد و گفت در پرونده این زمین‌خواری نام دو شرکت مطرح است که «برخی مقامات استانی دولت قبل» نیز در آنها حضور دارند.

XS
SM
MD
LG