لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۰

ادامه موج مهاجرت در ورزش ایران| علیرضا فغانی داور سرشناس فوتبال، از ایران رفت


تصویری از علیرضا فغانی داور بین المللی و سرشناس فوتبال هنگام ترک ایران (از چپ سومین نفر) در فرودگاه بین المللی امام خمینی.
تصویری از علیرضا فغانی داور بین المللی و سرشناس فوتبال هنگام ترک ایران (از چپ سومین نفر) در فرودگاه بین المللی امام خمینی.

علیرضا فغانی داور بین المللی و سرشناس فوتبال ایران که پیشتر از مهاجرت خود به استرالیا خبر داده بود، امروز یکشنبه به همراه خانواده‌اش ایران را ترک کرد و راهی استرالیا شد.

علیرضا فغانی که پیشتر اعلام کرده بود، تصمیم گرفته به استرالیا مهاجرت کند، بنابر گزارش رسانه‌های داخل ایران ساعت ۲ بامداد امروز یکشنبه ۲۴ شهریور به همراه خانواده‌اش کشور را به مقصد استرالیا ترک کرد.

مهاجرت این داور سرشناس فوتبال احتمالا به این معنی است که لیگ برتر ایران دیگر نمی تواند از قضاوت او در بازی ها بهره ببرد؛ هر چند فغانی اعلام کرده قصد دارد با نام ایران در رقابت های بین المللی از جمله جام جهانی شرکت کند.

علیرضا فغانی یکی از پرافتخارترین داوران فوتبال ایران محسوب می‌شود که سابقه داوری در بازی رده‌بندی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بین انگلستان و بلژیک، و فینال مسابقات فوتبال المپیک ۲۰۱۶ بین برزیل و آلمان را در کارنامه خود دارد. همچنین دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۴، دیدار فینال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ و قضاوت فینال دوازدهمین دوره جام باشگاه‌های فوتبال جهان نیز از دیگر سوابق این داور بین المللی است.

مهاجرت این داور سرشناس ایرانی در شرایطی است که ورزش ایران با مهاجرت ورزشکاران و چهره‌های نام آشنای خود روبروست. اخیرا نیز سعید ملایی جودوکار ایران پس از مسابقات جهانی جودو به ایران باز نگشت.

مهاجرت مزدک میرزایی گزارشگر ورزشی و انتشار اخباری درباره پیوستن او به یک شبکه خارج از ایراننیز واکنش های بسیاری را در پی داشت.

همچنین چند ورزشکار کشتی و تیراندازی با کمان معلولان هم در ماه‌های اخیر به ایران بازنگشته‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG